Facebook Ogłoszenia
Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Otwarcie Centrum PoMocy i Przeciwdziałania Przemocy dla Rodzin w Niepołomicach

centrum Pomocy wsparcia dla kobiet
fot. Fundacja Lepsze Niepołomice [FACEBOOK]

We wtorek, 13 sierpnia, w Niepołomicach otwarto Centrum PoMocy i Przeciwdziałania Przemocy, inicjatywę Stowarzyszenia Spółdzielnia Myśli Kobiecej. Uroczystość zgromadziła lokalne władze oraz specjalistów, którzy podkreślili znaczenie placówki dla społeczności. Centrum oferuje wsparcie dla osób w kryzysie, w tym ofiar przemocy domowej, z terenu gminy Niepołomice.

Uroczystego otwarcia dokonała prezeska stowarzyszenia, Paulina Szuwarzyńska, dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt, m.in. Burmistrzowi Michałowi Hebdzie za pomoc w znalezieniu lokalu i wsparcie. W wydarzeniu uczestniczyli – Burmistrzyni Anna Topór, Dyrektor MGOPS Łukasz Szewczyk, Kierownik Jarosław Gawin, prezes Centrum Organizacji Pozarządowych Paweł Pawłowski oraz pracownicy i wolontariusze centrum. W trakcie ceremonii omówiono kluczowe obszary współpracy między lokalnymi instytucjami a centrum.

Dalsza część artykułu pod reklamą.

centrum wsparcia dla kobiet Niepołomice
Miasto i Gmina Niepołomice
tabliczka centrum wsparcia pomocy Niepołomice
Fundacja Lepsze Niepołomice [FACEBOOK]
Nowo otwarta placówka przy ul. Grunwaldzkiej 11 pełni również rolę siedziby Stowarzyszenia Spółdzielnia Myśli Kobiecej, jedynej organizacji w gminie, która kompleksowo wspiera lokalne mieszkanki. Działające od maja 2021 roku stowarzyszenie organizuje wydarzenia, takie jak panele dyskusyjne, warsztaty, gale kobiet czy spotkania przy kawie. Ich celem jest integracja i aktywizacja zawodowa kobiet oraz promowanie równości płci i praw.

Organizacja mocno angażuje się w działania przeciwko przemocy domowej, realizując projekty na rzecz poprawy jakości życia kobiet w regionie oraz zmian świadomości społecznej.

Czytaj także:  Spotkanie w sprawie inwestycji kolejowych dla Niepołomic

Centrum PoMocy jest częścią szerszego projektu, który Stowarzyszenie realizuje od maja 2024 roku, dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności. Dzięki pozyskanym funduszom możliwe jest kontynuowanie działań, takich jak Siostrzany Telefon czy bezpłatna pomoc psychoterapeutyczna, a także rozwijanie edukacji i profilaktyki.

Placówka oferuje wsparcie dla osób w trudnych sytuacjach życiowych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pomoc obejmuje m.in. poradnictwo prawne, psychoterapię, konsultacje małżeńskie, warsztaty terapeutyczne oraz treningi umiejętności społecznych. W ramach działalności Siostrzanego Telefonu wolontariuszki udzielają informacji o dostępnych formach pomocy, a w szczególnych przypadkach oferują asystę na policji.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Anna Palonek

Dziennikarka związana z Gazetą Wielicką od 2020 roku. Specjalizuje się w relacjonowaniu wydarzeń z Wieliczki, Niepołomic i Bochni. Oprócz pracy redakcyjnej angażuje się w działania marketingowe, wspierając promocję i budowanie wizerunku portalu. Prywatnie pasjonatka literatury, dalekich podróży i inicjatyw społecznych.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze