Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Robert Makłowicz będzie zapowiadał przystanki – nowość w krakowskim transporcie

fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Już od jesieni tego roku pasażerowie krakowskich autobusów i tramwajów będą mogli usłyszeć głos Roberta Makłowicza zapowiadającego przystanki. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie z dumą ogłosił tę nietypową współpracę z dziennikarzem i krytykiem kulinarnym.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych ZTP pojawiło się nagranie z Makłowiczem, które szybko zyskało popularność. “Uwaga, włączona klimatyzacja – proszę zamknąć okna!” – apeluje na nim słynny krakowianin.

Sebastian Kowal, rzecznik ZTP, w rozmowie z “Dziennikiem Polskim” wyjaśnia, że było to jedynie wprowadzenie do większego przedsięwzięcia. “Zamieściliśmy to nagranie jako przedsmak, można powiedzieć swoisty aperitif do tego, co będzie za kilka miesięcy” – mówi, zwiastując zmiany w komunikacji miejskiej.

Robert Makłowicz, znany z pasji do odkrywania kulinarnych sekretów świata, tym razem odkryje przed pasażerami krakowskiego transportu miejskiego tajemnice przystanków, czytając ich nazwy w autobusach oraz tramwajach. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko urozmaicenie podróży, ale również promocję miasta poprzez wykorzystanie głosu jednej z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich postaci.

Projekt ruszy w październiku, równocześnie z rozpoczęciem nowej umowy ZTP ze spółką Mobilis, która będzie obowiązywać w latach 2024-2034. Warto podkreślić, że głos Makłowicza będzie słyszalny nie tylko na liniach obsługiwanych przez MPK, ale również przez prywatną firmę Mobilis. Choć poza Krakowem, w autobusach kursujących po aglomeracji, przystanki nadal będą zapowiadane przez anonimowego lektora, to w granicach miasta pasażerowie będą mieli okazję podróżować pod osobistym przewodnictwem Makłowicza.

Szczególnie interesujący jest fakt, że Robert Makłowicz zgodził się udzielić swojego głosu nieodpłatnie, bo “po prostu zrobi to dla miasta”. Jedynym kosztem, jaki poniesie miasto, będzie opłata za wynajęcie profesjonalnego studia nagrań, która wyniesie zaledwie kilkaset złotych.

Inicjatywa ta z pewnością spotka się z entuzjazmem mieszkańców Krakowa, dla których głos Makłowicza wprowadzi dodatkowy element przyjemności w codziennych podróżach po mieście.

Dodaj komentarz