Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Autorzy

Ideą Gazety Wielickiej jest publikowanie wartościowych materiałów dotyczących wydarzeń z powiatu wielickiego oraz poszczególnych gmin. Jeśli czujesz, że masz coś ciekawego do przekazania i chcesz zostać współautorem Gazety Wielickiej ? opublikuj swój artykuł. Poniżej prezentujemy osoby i instytucje, które przyczyniły się do rozwoju naszego portalu oraz wzbogaciły go swoimi tekstami.

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Urząd Skarbowy Wieliczka

Centrum Kultury w Gdowie

Puszcza Niepołomice

Klub piłkarski z siedzibą w Niepołomicach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Michał Satała

Dzięki bieganiu poznałem samego siebie, miałem sporo czasu aby pobyć sam na sam ze sobą. Jest doskonałą odskocznią od codzienności, i tak to traktuje. Bo bieganie je jest i nie powinno być sensem życia a jedynie jego uzupełnieniem.

Polskie Towarzystwo Dysleksji

Szkoła Podstawowa w Trąbkach

Zatorland

Zatorland to największy w Polsce kompleks parków rozrywki zlokalizowany w Zatorze. Oferuje wiele atrakcji dla dzieci m.in. Dzinozatorland, Park Mitologii, Park Bajek, Park Owadów, Park Świętego Mikołaja i Lunapark.

MOA

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach to unikatowa placówka tego rodzaju w Polsce, a jedyna w jej południowo-wschodnim rejonie. Głównym jego celem jest popularyzacja i dydaktyka astronomii. Od 2004 Obserwatorium nosi imię Kazimierza Kordylewskiego ? krakowskiego astronoma, odkrywcy pyłowych księżyców Ziemi. W obiekcie znajduje się także Planetarium Niepołomice (czynne codziennie dla grup zorganizowanych, dla turystów indywidualnych w soboty).

Fundacja Lepsze Niepołomice

Fundacja "Lepsze Niepołomice" powstała w czerwcu 2016 r. Główne obszary naszego działania to partycypacja społeczna, historia i kultura. Fundacja należy do Federacji Małopolska Pozarządowa.

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach

Małgorzata Gabryś

Trener i Project Manager w Van Dahlen Group. Ukończyła studia magisterskie z zakresu Biznes i Handel Międzynarodowy w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu Grupy SET. Przygodę ze szkoleniami rozpoczęła w czasie kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. Była zarówno ich uczestnikiem jak i organizatorem. Mocno zaangażowana w działania społeczne, twórca konferencji dla osób przedsiębiorczych i managerów pn. "Wieczór Przedsiębiorcy", lider klubu dla kobiet utworzonego pod patronatem dziennikarki Agaty Młynarskiej.

Krakowskie Stowarzyszenie Patriotyczne

Szkoła Walki Prime

Klub Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime powstał z inicjatywy trójki instruktorów: Mateusza Dylawerskiego, Aleksandry Raźny oraz Macieja Michalika. Jego zadaniem jest poszerzanie możliwości rozwoju fizycznego u dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub reprezentuje Wieliczkę oraz Gdów na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej w takich dyscyplinach jak: Taekwon-do, Kick Boxing, Tang Soo Do.

LKS Czarnochowice

Ludowy Klub Sportowy Czarnochowice jest najstarszym klubem sportowym w powiecie wielickim. Jego historia sięga 1922 roku.

Stowarzyszenie Wiosna

Nasze akcje opierają się na mechanizmie pośredniczenia. Sami nie udzielamy pomocy, jedynie tworzymy struktury i narzędzia, dzięki którym darczyńcy oraz wolontariusze mogą dzielić się z potrzebującymi. Poprzez to chcemy tworzyć nowe modele zachowań społecznych.

Przedszkole w Biskupicach

Niepołomice Klub Karate Kyokushin

Fundacja im. Tadeusza Kantora

Fundacja imienia Tadeusza Kantora została powołana w 1994 roku inicjatywy Marii Stangret Kantor i osób blisko związanych z twórczością Tadeusza Kantora. Jej głównym celem jest urzeczywistnienie idei Tadeusza Kantora odnoszącej się do utworzenia i działalności Domu Twórczości Tadeusza Kantora i Marii Stangret-Kantor.
Fundacja prowadzi również prace archiwizacyjne związane z prywatnym archiwum Tadeusza Kantora i Marii Stangret w Hucisku. Ponadto Fundacja zakłada: gromadzenie i przechowywanie dzieł malarskich obojga artystów; upowszechnianie i popularyzowanie w/w zbiorów oraz wspieranie utalentowanych twórców i naukowców.

Nidec Motors & Actuators

Firma obecna jest w 28 krajach na całym świecie i jest największym producentem w sektorze silników i napędów. Firma notowana jest na giełdach w Nowym Jorku i Tokio.

Bank Credit Agricole

Szkoła Podstawowa w Sierczy

Partia Wolność

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wieliczce

Załoga Bulldoga

Monika Małgorzata Lis

Artystka, filozofka, pisarka, która prowadzi też swoją firmę ?manufaktura moniki. moda i rękodzieło podszyte filozofią?. Właśnie napisała powieść dla młodzieży ?koniec świata?, której akcja dzieje się na bieszczadzkich szlakach. Jej muzykę i słowa znajdziesz na monikamalgorzatalis.pl, a sklep z modą i rękodziełem na manufakturamoniki.pl

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!