Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Podejrzani o pobicie zatrzymani

Do zdarzenia doszło w piątek 4 sierpnia br.  około godziny 23.00 w jednej z miejscowości  na terenie  gminy Wieliczka. Doprowadzić do niego miał spór o byłą dziewczynę jednego z napastników.

Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na prywatną posesję podjechał pojazd, z którego wysiedli  mężczyźni uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia.  Ustalenia funkcjonariuszy, którzy podjęli interwencję wykazywały, że napastnicy chcieli się spotkać z mieszkającym tam młodym mężczyzną. Powodem ataku  było to, że 19 – latek spotyka się z byłą partnerką  jednego z napastników. Na miejscu miało dojść do awantury, która szybko przerodziła się w szarpaninę, do której przyłączyli się bracia 19-latka. Przed przyjazdem policji agresorzy oddalili się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do penetracji terenu. W wyniku podjętych działań sprawcy zostali zatrzymani.

Podczas prowadzonego postępowania ustalono, że zatrzymani mężczyźni  grozili rodzinie 19 – latka pozbawieniem życia i zdrowia oraz zniszczeniem mienia poprzez podpalenie ich domu. W trakcie pobicia mężczyźni, którzy wtargnęli na teren posesji użyli również w stosunku do mieszkańców gazu łzawiącego. Jedną z ofiar agresorów była 4-letnia dziewczynka.

7 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat podejrzanych o wtargnięcie na teren posesji i pobicie ich właścicieli. Wobec podejrzanego o współudział w tym przestępstwie 36 ? letniego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci  dozoru policyjnego. W tej sprawie w dniu wczorajszym zatrzymano kolejną osobę. Postępowanie prowadzi KPP Wieliczka.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!