Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Podejrzani o pobicie zatrzymani

Do zdarzenia doszło w piątek 4 sierpnia br.  około godziny 23.00 w jednej z miejscowości  na terenie  gminy Wieliczka. Doprowadzić do niego miał spór o byłą dziewczynę jednego z napastników.

Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na prywatną posesję podjechał pojazd, z którego wysiedli  mężczyźni uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia.  Ustalenia funkcjonariuszy, którzy podjęli interwencję wykazywały, że napastnicy chcieli się spotkać z mieszkającym tam młodym mężczyzną. Powodem ataku  było to, że 19 – latek spotyka się z byłą partnerką  jednego z napastników. Na miejscu miało dojść do awantury, która szybko przerodziła się w szarpaninę, do której przyłączyli się bracia 19-latka. Przed przyjazdem policji agresorzy oddalili się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do penetracji terenu. W wyniku podjętych działań sprawcy zostali zatrzymani.

Podczas prowadzonego postępowania ustalono, że zatrzymani mężczyźni  grozili rodzinie 19 – latka pozbawieniem życia i zdrowia oraz zniszczeniem mienia poprzez podpalenie ich domu. W trakcie pobicia mężczyźni, którzy wtargnęli na teren posesji użyli również w stosunku do mieszkańców gazu łzawiącego. Jedną z ofiar agresorów była 4-letnia dziewczynka.

7 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat podejrzanych o wtargnięcie na teren posesji i pobicie ich właścicieli. Wobec podejrzanego o współudział w tym przestępstwie 36 ? letniego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci  dozoru policyjnego. W tej sprawie w dniu wczorajszym zatrzymano kolejną osobę. Postępowanie prowadzi KPP Wieliczka.

 

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!