Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Podwójne zabójstwo na krakowskim osiedlu. Ciała dwóch osób znaleziono na klatce schodowej

fot. Krzysztof Kalinowski/lovekrakow.pl

Ciała dwóch dorosłych osób znaleziono w bloku przy ul. Gdańskiej na krakowskim osiedlu Olsza. Mieszkaniec budynku natknął się na zwłoki kobiety i mężczyzny w czwartek (20 czerwca) około godziny 7:00. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę o dokonanie zbrodni. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zatrzymany 38-latek to syn ofiar. Usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W trakcie przesłuchania przyznał się on do popełnionego przestępstwa, a następnie złożył wyjaśnienia.

Postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Kraków – Śródmieście Wschód. Według informacji przekazanych przez wskazany Organ Państwowy na miejscu zbrodni znaleziono noże, które zabezpieczyli policjanci obecni na miejscu zdarzenia. Prokuratura zdecydowała o skierowaniu wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Małopolska Policja

 

Grupa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem prokuratora oraz policyjni technicy przez cały dzień prowadzili oględziny w bloku, w którym doszło do zabójstwa. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat lub kara dożywocia.

Krzysztof Kalinowski/lovekrakow.pl

Źródło: Gazeta Krakowska

Dodaj komentarz