Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego domu

23 lutego,  około godz. 3:00 w nocy  oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Śledziejowice.

Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazane miejsce policyjny patrol. Powiadomiono także straż pożarną. Policjanci w składzie st. sierż. Damian Masłocha i st. sierż. Wojciech Ochel pojawili się na miejscu pożaru jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Mundurowi natychmiast weszli do płonącego budynku, gdzie w jednym z pomieszczeń zastali 46 ? letniego mężczyznę, jak się później okazało właściciela domu.

Ponieważ istniało realne zagrożenie życia mężczyzny policjanci nie czekając na przyjazd pozostałych służb pomogli mu  opuścić  palący się budynek.  Jak oświadczył właściciel w domu oprócz niego nie było innych domowników. Nie doznał on żadnych obrażeń ciała. Następnie policjanci widząc rozprzestrzeniający się ogień weszli do budynku i za pomocą węża ogrodowego  zaczęli polewać  elementy konstrukcyjne domu oraz klatkę schodową.  Na miejsce pożaru przybyła straż pożarna, która przeprowadziła dalszą akcję.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było podłączenie pieca typu koza do przewodu wentylacyjnego. Czynności w tej sprawie prowadzi wielicka komenda.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!