Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Czy opłaca się kupować samochody dostawcze poleasingowe do nowej firmy? Podpowiadamy!

Otwierasz firmę, która będzie działała w oparciu o dostawczaki? Szukasz sposobów na szybką rozbudowę floty niższym kosztem? Samochody dostawcze poleasingowe to rozwiązanie, które może Cię zainteresować. Sprawdź, czy warto inwestować w tego rodzaju używane pojazdy.

Początek drogi biznesowej to poważne finansowe wyzwanie. O ile bowiem doświadczone firmy z ugruntowaną pozycją na rynku mogą liczyć na korzystne wsparcie finansowe ze strony banków, tak istniejące od kilku dni czy tygodni przedsiębiorstwa mają niewielkie szanse na kredyt. Dlatego budowa floty pojazdów zwykle skoncentrowana jest wokół samochodów używanych sprowadzanych zza granicy. Nie zawsze jest to jednak korzystne rozwiązanie.

Samochodowy rynek wtórny jest pełen pułapek, ale…

Na przedsiębiorców, którzy decydują się budować flotę pojazdów w oparciu o używane dostawczaki, może czyhać wiele pułapek. Błędy w formalnościach, niepełna dokumentacja aut, niespełnianie wymagań celnych, niespełnianie wymagań diagnostyczny, ukryte usterki ? to tylko kilka powodów, dla których zakup pojazdu z rynku wtórnego może wiązać się ze sporym ryzykiem.

Jednak nowa firma wcale nie musi być skazana na zakup aut prosto od dealerów, ponieważ alternatywnym rozwiązaniem są samochody dostawcze poleasingowe.

Samochody dostawcze poleasingowe ? inwestycja, która się opłaca

Wybierając samochód dostawczy z rynku wtórnego, trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Właściwie wszystkie z nich spełniają pojazdy pochodzące z aukcji poleasingowych, dlatego jest to opłacalne rozwiązanie.

  • Wiarygodne pochodzenie i legalność

Dostawcze samochody poleasingowe pochodzą wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Zwykle są to pojazdy pokontraktowe (zwrócone po zakończonej umowie leasingowej) lub auta powindykacyjne (odebrane na skutek niespełnienia warunków umowy leasingowej). Zawsze jednak pochodzą od dealerów samochodowych, dlatego są sprawdzone i legalne. Posiadają więc pełną dokumentację ? łącznie z książką serwisową informującą o ewentualnych naprawach i usterkach.

  • Cena zakupu niższa niż aktualna wartość rynkowa

Samochody dostawcze dostępne na aukcjach poleasingowych można zakupić dużo taniej w porównaniu z aktualną wartością rynkową. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent w porównaniu np. z ofertą komisów czy osób prywatnych.

  • Dobry stan techniczny i gwarancja producenta

Chociaż dostępne na aukcjach poleasingowych samochody dostawcze są różnie eksploatowane, można wśród nich dotrzeć do pojazdów w dobrym i bardzo dobrym stanie technicznym o stosunkowo niskich przebiegach. Ponadto ? z uwagi na dość krótki okres trwania umowy leasingowej ? większość pojazdów ma ważną jeszcze gwarancję producenta. Dzięki temu jakiekolwiek usterki czy wady fabryczne można naprawić w ramach gwarancji, unikając dodatkowych kosztów.

Jeżeli przedsiębiorstwo rozpoczynające działalność nie posiada środków na zakup nowych pojazdów dostawczych, poleasingowe dostawczaki to opcja warta zainteresowania. Jest bowiem dużo bezpieczniejsza niż zakup aut używanych oferowanych przez osoby prywatne, komisy czy giełdy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!