Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jak otrzymać pożyczkę 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców? Tarcza antykryzysowa

W Powiatowy Urzędzie Pracy w Wieliczce można otrzymać pożyczkę do 5000 zł, której nie trzeba zwracać jeżeli spełni się jeden warunek.

Urzędy pracy w całej Polsce udzielają pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Można otrzymać pożyczkę do kwoty 5 tys. zł. Pożyczka będzie wypłacana jednorazowo, po podpisaniu umowy. Okres jej spłaty nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji. Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki, zawarte jest we wniosku o umorzenie pożyczki, Pożyczkobiorca składa je pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Wnioski składa się w powiatowym urzędzie pracy lub przez stronę praca.gov.pl (trzeba posiadać profil zaufany).

Jak otrzymać bezzwrotną pożyczkę 5000 zł?

  • musisz być mikroprzedsiębiorcą (zatrudniasz mniej niż 10 pracowników a Twój roczny obrót netto nie przekracza 2 mln euro)
  • składasz wniosek w powiatowym urzędzie pracy (wniosek został uproszczony, jego wypełnienie zajmuje mniej niż 5 minut)
  • po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podpisujesz umowę i dostajesz na konto wnioskowaną kwotę (nie więcej niż 5000 zł)
  • aby nie zwracać pożyczki, musisz prowadzić działalność przez 3 miesiące od daty jej otrzymania (nie możesz zawiesić działalności)
  • po trzech miesiącach składasz wniosek o umorzenie pożyczki wraz z odsetkami
  • nie musisz przedstawiać dokumentów na co dokładnie wydałeś otrzymaną kwotę

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!