Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Obsługa kasowa w Urzędzie Skarbowym – ważne zmiany!

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce uprzejmie informuje, iż od 1 stycznia 2016 roku zmieniła się organizacja obsługi kasowej realizowanej w siedzibie Urzędu Skarbowego w Wieliczce.

Od tego dnia wszelkie operacje gotówkowe będą realizowane za pośrednictwem Łąckiego Banku Spółdzielczego. Wpłat można dokonywać w Punkcie Obsługi Kasowej Łąckiego Banku Spółdzielczego zlokalizowanego na Sali Obsługi Urzędu Skarbowego w Wieliczce, ul. Zamkowa 2 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.

Łącki Bank Spółdzielczy nie posiada filii na terenie gminy Wieliczka, w związku z czym nie będzie możliwości odbioru nadpłaty podatku dochodowego w kasie. W związku ze zmianą organizacji obsługi kasowej zachęcamy osoby fizyczne do zgłoszenia aktualnego rachunku bankowego na formularzu ZAP-3, co przyspieszy dokonanie zwrotu nadpłaty podatku dochodowego z zeznania rocznego. W przypadku braku numeru rachunku bankowego w bazie tut. Urzędu zwrot nadpłaty zostanie wysłany przekazem pocztowym, od którego zostanie pobrana stała opłata w wysokości 4,90 PLN.

Jednocześnie informujemy, iż z dniem 7 grudnia 2015 r. uległ zmianie numer rachunku bankowego właściwego do wpłat pozostałych dochodów z tyt. podatkowych i niepodatkowych należności budżetowych:
NBP O/O Bydgoszcz 27 1010 0055 0201 2260 0007 0000

Na w/w rachunek należy dokonywać wpłat z tytułu podatków:
PCC – podatek od czynności cywilnoprawnych,
KP – zryczałtowanego podatku dochodowego opłacanego w formie karty podatkowej oraz
SD – podatku od spadku i darowizn.

Od wpłat z tytułu podatków i innych należności budżetowych bank nie pobiera prowizji.

Ewa Cygankiewicz ? Nowak
Kontroler rozliczeń
Urząd Skarbowy w Wieliczce

Urząd Skarbowy Wieliczka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!