Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił wstępny nabór wniosków w ramach programu priorytetowego ?Poprawa efektywności energetycznej( Część 4b) RYŚ – termomodernizacja budynków jednorodzinnych poprzez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej?.

W ramach programu RYŚ można będzie otrzymać dotację do 40% lub preferencyjny kredyt na:

– dokumentację inwestycyjną,
– koszty zakupu i montaż materiałów i urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych (np. ocieplenie ścian, podłogi, wymianę okien)
– instalacje wewnętrzne (instalacja wentylacji mechanicznej),
–  wymianę źródeł ciepła lub zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła.

Uwaga! Prowadzony nabór jest elementem wstępnym przygotowania wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożenie wstępnego wniosku nie jest jednoznaczne z przystąpieniem do realizacji Programu RYŚ przez WFOŚiGW w Krakowie. Podjęcie działań w tym zakresie jest uwarunkowane pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o dofinansowanie przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Działania WFOŚiGW mają charakter informacyjny i zapoznawczy z uwagi na chęć uzyskania informacji o zainteresowaniu Beneficjentów udziałem w ww. programie.

Termin składania wstępnych wniosków przez mieszkańców upływa 1 lutego 2016 r. do godziny 15.00 (liczy się data wpływu do siedziby Funduszu).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z WFOŚiGW w Krakowie ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków nr tel.: 12-422-94-90.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!