Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Biuro na wynajem w Krakowie. Czy warto wynajmować biuro poza ścisłym centrum?

Kraków to miasto będące miejscem pracy wielu firm z kraju i zagranicy. To właśnie tam do ich dyspozycji jest także szeroka oferta biur na wynajem.

Odpowiednia przestrzeń to podstawa działalności firmy. W dużych miastach takich, jak Kraków do dyspozycji przedsiębiorców jest szeroka gama różnych ofert biur na sprzedaż oraz na wynajem.

Biura w Krakowie to pełna paleta propozycji, w tym między innymi można zdecydować się na biura na wynajem w renomowanych biurowcach w centrum, ale również w klimatycznych kamienicach. Poza sercem miasta do wyboru jest także wiele innych powierzchni, które zachęcają do wynajmu lub kupna.

Czy jednak biuro na wynajem poza ścisłym centrum Krakowa to dobre rozwiązanie? Gdy także zadajesz sobie takie pytanie, sprawdź nasz poradnik!

 

Dobre biuro tylko w centrum?

Wielu przedsiębiorców poszukuje dla siebie przestrzeni biurowych zlokalizowanych w ścisłym centrum albo w jego pobliżu. Wynika to głównie z faktu, że to tam koncentruje się biznes, dlatego też firma funkcjonująca w takim właśnie otoczeniu posiada większe możliwości.

Centrum dużego miasta to także prestiż. Zlokalizowane tam biura na wynajem oraz na sprzedaż to dla firmy szansa na zbudowanie profesjonalnego wizerunku, a tym samym na przyciągnięcie nowych klientów i kontrahentów.

Dodatkowo, w centrach miast liczba ofert biur na wynajem i na sprzedaż jest często największa, dlatego też to właśnie tam można bez trudu znaleźć taką przestrzeń, która będzie spełniała wymagania związane z prowadzeniem danej działalności.

Jednak Kraków, Warszawa, Wrocław i inne duże miasta to także spore koszty związane z dostępem do przestrzeni biurowej. Najwięcej za biura na wynajem i na sprzedaż trzeba zapłacić właśnie w centrum, gdzie ceny przekraczają często nawet 60-100 złotych netto za jeden metr kwadratowy.

To często przeszkoda nie do przeskoczenia dla mniejszych firm i tych firm, które nie dysponują sporymi sumami przeznaczonymi na wynajem przestrzeni biurowej. Wówczas alternatywna propozycja do biura położone poza centrum miasta. Czy to jednak rzeczywiście oferta warta uwagi?

 

Zalety i wady biur poza centrum miasta

Gdy biuro położone jest poza centrum miasta, wówczas może ono nieść ze sobą także szereg zalet, które powodują, że to dobra propozycja dla wielu przedsiębiorców.

Przede wszystkim biura na wynajem położone poza ścisłym centrum miasta to niższe ceny. Właśnie tam za jeden metr kwadratowy przestrzeni na wynajem można zapłacić nawet mniej niż 40 złotych, dlatego to nierzadko o połowę tańsza oferta niż w centrach.

Dodatkowo, także poza centrum realizowane są nowoczesne inwestycje biurowe, które doskonale nadają się dla wymagających przedsiębiorców, którzy chcą, aby ich siedziba znajdowała się w prestiżowym otoczeniu.

Kluczem do zadowolenia z biura na wynajem lub też na sprzedaż położnego poza centrum miasta jest zatem wybór odpowiedniej oferty, która będzie gwarantowała pełne zadowolenie. Pod uwagę warto wziąć wtedy czynniki takie, jak:

  • lokalizacja biurowca
  • dostępna infrastruktura
  • możliwości komunikacyjne
  • parking dostępny dla pracowników
  • typ biura ? open space, zamknięte przestrzenie
  • koszty związane z wynajem
  • dostępne media
  • zakres prac wykończeniowych

 

Wobec tego biura na wynajem oraz te przeznaczone na sprzedaż wcale nie muszą być niekorzystnym rozwiązaniem, gdy firma nie chce przeznaczać sporej sumy na wynajem w centrum.

Kraków jest w tym przypadku bardzo dobrym przykładem, ponieważ w tym właśnie mieście w ostatnim czasie wzniesiono, a także stale realizuje się nowe inwestycje biurowe i komercyjne położone poza ścisłym centrum miasta, ale nadal w dobrych punktach skomunikowanych z nim oraz zapewniających wynajmującym dostęp do niezbędnej infrastruktury.

 

CHB14 ? nowoczesne biura na wynajem w Krakowie

Szukasz nowoczesnej przestrzeni biurowej na wynajem w Krakowie? Sprawdź już teraz reprezentacyjny biurowiec CHB14 położony przy ul. Christo Botewa. Oferuje on nowoczesne lokale użytkowe do wynajęcia. Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz