Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Czy picie wody pomaga schudnąć? Woda a odchudzanie

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Czy wiesz o tym, że woda wspomaga odchudzanie? Zadbaj o prawidłowe nawodnienie swojego organizmu, sprawdź jak!

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest kluczem do sukcesu w walce z zbędnymi kilogramami. Picie odpowiedniej ilości wody wspomaga metabolizm oraz powoduje, że rzadziej czujemy głód. Ważne jest, aby przyjmować odpowiednią ilość wody w zależności od płci, wieku i aktywności sportowej. W wyliczeniu dziwnego zapotrzebowania na wodę pomaga darmowa aplikacja na telefon Watero.

Jakie korzyści daje prawidłowe nawodnienie organizmu? Poza wspomnianą utratą zbędnych kilogramów, już po kilku dniach zauważymy różnicę w samopoczuciu. Osoby, które prawidłowo się nawadniają, rzadziej odczuwają ból głowy. Dodatkowo ich skóra staje się jędrna i sprężysta. Nawodniony organizm to również lepsza koncentracja.

Nie bez znaczenia jest również rodzaj przyjmowanych napojów. Jeżeli walczysz z zbędnymi kilogramami zapomnij o kolorowych wodach gazowanych oraz sokach. Przerzuć się na zwykłą wodę mineralną, najlepiej niegazowaną. Ogranicz również herbatę i kawę, gdyż te dwa napoje działają moczopędnie i odwadniają organizm.

Jeżeli chcesz zbudować nawyk i zadać o swoje zdrowie, zacznij notować ile wody wypiłeś/wypiłaś w ciagu dnia. Możesz to robić w zeszycie lub w aplikacji mobilnej Watero. Korzystanie z aplikacji będzie łatwiejsze, ponieważ otrzymasz dostęp do pełnej historii oraz wykresów. Aplikacja będzie także przypominać Ci w ciągu dnia o szklance wody. Wprowadź do swojego życia, zdrowy nawyk nawadniania organizmu a szybko zobaczysz pierwsze pozytywne efekty!

Dodaj komentarz