Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dlaczego warto wybierać odzież plus size?

Coraz większa rzesza osób o niestandardowej sylwetce, ale i coraz większa ich świadomość, powoduje, że producenci odzieży decydują się rozbudowywać swoją rozmiarówkę, a także powstają specjalne sklepy oferujące odzież plus size. Co ważne, mają one odzież równie atrakcyjną jak ta oferowana dla osób o standardowych wymiarach, tyle że większą. Czy warto wybierać takie produkty? Zdecydowanie tak.

Odzież dobrze dopasowana

W przypadku osób z mniejszą nadwagą niejednokrotnie udaje się kupić odzież w zwykłym sklepie, w największym dostępnym rozmiarze, uznawanym za standardowy, zwłaszcza że ubrania mogą mieć przecież różne fasony. Zwykle jednak oznacza to, że produkty te dopasowane są do maksimum – wybierające je osoby ledwie są w stanie je na siebie założyć. To oczywiście nie daje wygody, zwykle nie zapewnia też estetycznego wyglądu, podkreślając fałdki tłuszczu, a przy tym może sprawiać realne problemy, nawet ze zdrowiem! Zauważyć można to zwłaszcza w przypadku spodni. Gdy są one opięte do granic możliwości, utrudniają przepływ krwi i limfy, co prowadzi przede wszystkim do powstawania cellulitu, a u starszych osób może nawet wywoływać żylaki. Przyczynia się też do powstania uczucia ciężkości nóg. Poza tym takie spodnie zwykle uciskają brzuch, co jest bardzo nieprzyjemne, a także niepolecane ze względów zdrowotnych. Lepiej więc wybierać spodnie plus size – https://butiknaplus.pl/pl/c/Spodnie-jeansy-Size-Plus/27 i odzież w rozmiarach przystosowanych do większych gabarytów ciała.

Specjalna budowa

Osoby, które nie zauważają zasadności wybierania produktów stworzonych specjalnie z myślą o puszystych użytkownikach, prawdopodobnie nie znają ich cech. Warto zatem wiedzieć, że ubrania plus size nie tylko są większe niż normalne, ale mają też szereg innych ważnych zalet i nie chodzi tu tylko o rozwiązania krawieckie, wzory i kolory dające optyczne wyszczuplenie. Jeszcze istotniejszy jest komfort, jaki zapewniają. Spodnie zwykle zatem wyposażone są w gumkę w pasie, dzięki czemu nie wpijają się boleśnie w ciało, niezależnie od tego, na jakiej wysokości są noszone. Poza tym zazwyczaj mają luźniejsze fasony, co dotyczy przede wszystkim bluzek i sukienek, jednak nie są to bynajmniej stroje workowate (oczywiście jeśli stawia się na produkty dobrej jakości). Zapewnia to wygodę, brak ucisku jakiejkolwiek części ciała, a jednocześnie dobre dopasowanie i estetyczny wygląd. Do spodni zaś zazwyczaj dodaje się materiały zapewniające ich elastyczność – takie cechy posiadają zwłaszcza jeansy, są więc idealnie wygodne i rozciągliwe nawet jeśli mają dopasowany krój.

Poszukujesz bluzy z nadrukiem dla szkół sprawdź koniecznie bluzy Mobi

Dodaj komentarz