Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jakie meble do salonu wybrać?

Wybierając meble do salonu, powinniśmy dopasować je przede wszystkim do powierzchni, jaką dysponujemy, a także do preferencji i charakteru domowników, którzy będą je użytkowali. Inne meble powinniśmy wybrać meblując niewielki salon dla osoby mieszkającej w pojedynkę i inne w przypadku dużego i przestronnego pokoju dziennego dla rodziny z dziećmi.

Jakie meble do salonu znajdziemy w sklepach?

Obecnie raczej nie wybiera się mebli zabudowanych, które wykorzystują każdy, nawet najmniejszy kawałek wolnej ściany. W sklepach meblowych w większości dominują meble do salonu powodujące wrażenie przestrzeni i minimalizmu. Osoby podążające za obowiązującymi trendami zapewne zainteresują nowoczesne meble wyróżniające się zdecydowanie prostą formą i bardzo ograniczoną ilością zdobień. Meble te są bardzo lekkie w swojej formie, ale mimo wszystko nadal wyglądają bardzo stabilnie. Popularnością wciąż cieszą się meble do salonu w kolorze białym, wykonane z drewna lub imitujące je. Chcąc wybrać nowoczesny, ale jednak ponadczasowy mebel, warto zastanowić się nad kolorem szarym, który dobrze łączy się z zyskującymi na popularności żywymi kolorami takimi jak żółty, niebieski czy zielony. Chcąc zachować spójność warto zdecydować się na jeden kolor przewodni, a resztę dopełnić dodatkami.

A co z meblami do salonu, dla osób lubiących klasykę?

Dobrą wiadomością dla niektórych będzie to, że w sklepach meblowych w dalszym ciągu znaleźć możemy propozycje ciekawych mebli do salonu w tradycyjnym stylu. Są to rozwiązania, które zdecydowanie bardzo dobrze będą wyglądały w ciepłych i klasycznych wnętrzach. W dużej części są to meble bardzo dobre jakościowo, wykonane z prawdziwego, litego drewna. Zachowują one popularne formy i posiadają liczne zdobienia. Dzięki materiałom, z których zostały wykonane będą zdecydowanie bardziej wytrzymałe od tych wykonanych z płyty meblowej. Jeżeli chodzi o wypoczynkowe meble do salonu to zdecydowanie częstym wyborem są skórzane sofy i narożniki, pełniejsze i masywniejsze w swojej formie niż nowoczesne wypoczynki. Przeważające kolory to wszelkie odcienie brązu, beże, szarości i klasyczna czerń.

Artykuł powstał we współpracy z http://meblejarczak.pl

Dodaj komentarz