Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Może przyszedł czas na zakup nowego łóżka?

Każdy z nas potrzebuje wygodnego łóżka do spania, aby zapewnić sobie komfortowe warunki do nocnej regeneracji. Jako że spędzamy w nim średnio 1/3 swojego życia, powinniśmy zapewnić sobie odpowiednie miejsce do wypoczynku. Na szczęście wybór łóżek jest ogromny, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem idealnego mebla, dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. To właśnie on stanowi najważniejszy element wyposażenia, dlatego w jego przypadku znaczenie ma nie tylko praktyczność, ale też estetyka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do spania?

Zakup pierwszego lepszego łóżka, kierując się jego wyglądem czy ceną, nie będzie najlepszym pomysłem. Dużo ważniejsza jest przecież wygoda i dopasowanie mebla do swoich indywidualnych potrzeb. Kwestia estetyki schodzi na dalszy plan w tym przypadku. Nic nam po nawet najpiękniejszym łóżku, jeśli będzie źródłem dyskomfortu, powodem niewysapania. Kluczową kwestią w każdym łóżku do spania jest oczywiście materac, gdyż to od niego w największym stopniu zależy to, czy obudzimy się wyspani. Nie można jednak zapomnieć też o innych elementach, chociażby o ramie łóżka. Do produkcji konstrukcji tego typu mebli sięga się po drewno, metal, tworzywa sztuczne, nawet po tapicerkę. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów łóżek, ale prym wiodą przede wszystkim tapicerowane i kontynentalne. W przypadku tych pierwszych można przebierać w tkaninach obicia i wzorach. Łóżka kontynentalne uznawane są za te najwygodniejsze, co wynika z ich wielowarstwowości.

Design łóżka do spania nie pozostaje bez znaczenia. Jego wygląd będzie miał wpływ na aranżację wnętrza, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany. Inny model sprawdzi się w przypadku sypialni urządzonej w stylu klasycznym, nowoczesnym, glamour, skandynawskim czy industrialnym. Przebierać można obecnie w kolorystyce, wzornictwie, ukuciach, pikowaniach, kaflach i szeregu innych ozdobników. Mile wdziane są skrzynie do przechowywania pościeli i innych drobiazgów oraz nóżki. Istotną kwestią przy wyborze łóżka będą te jego wymiary – rama musi być dopasowana do wielkości materaca. Przy łóżku dla pary minimalną szerokością będzie 140 cm a pojedynczym 80 cm.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/13-lozka-do-spania

Dodaj komentarz