Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Roleta wewnętrzna czy może zewnętrzna?

Rolety mogą zdobić nie tylko nasze wnętrza, ale też elewację budynku. Mamy do dyspozycji wiele modeli zewnętrznych, dzięki którym nie trzeba nawet zaprzątać sobie głowy firanami czy zasłonami. Obecnie bardzo cenimy sobie poczucie prywatności, a za pomocą odpowiednich rolet można sobie je zagwarantować. Nie służą one przecież wyłącznie do blokowania w mniejszym lub większym stopniu źródła światła z zewnątrz. Chronią też przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń latem, a zimą przed utratą ciepła przez okna.

Wybieraj spośród wielu rolet wewnętrznych i zewnętrznych

Wybór rolet nigdy nie powinien być przypadkowy, bo ten element wyposażenia mocno wpływa na aranżację wnętrza, czyli pośrednio też na komfort życia w domu. Już dawno temu rolety do okien przestały pełnić wyłącznie funkcje użytkowe. Obecnie bardzo istotny stał się też parametr dotyczący estetyki. Nowoczesne rolety są praktyczna dekoracją okienną, dostępne w wielu kolorach i wzorach. W zależności od wybranego rodzaju mogą one chronić przed promieniowaniem słonecznym, sztucznym oświetleniem zewnętrznym, niepożądanymi spojrzeniami, utratą ciepła, włamaniem. Do dyspozycji mamy modele wewnętrzne i zewnętrzne. Te ostatnie mogą być naokienne, nadprożowe lub elewacyjne. W odróżnieniu od rolet wewnętrznych nie dopuszczają one światła do szyby okiennej. Znika problem z nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń latem i wychładzaniem ich zimą. Rolety zewnętrzne stanowią też izolację akustyczną, zdecydowanie lepiej zaciemniają pomieszczenia, mogą być też antywłamaniowe.

Największe pole do popisu mamy w przypadku rolet wewnętrznych. Mogą być między innymi rzymskie, plisowane, dachowe, mini, austriackie, z podwójnym materiałem. Do wyboru mamy modele wolnowiszące lub takie umieszczane w prowadnicach. Przebierać można też w materiałach, z których zostały wykonane. Dostępne są zarówno drewniane, jak i tekstylne. W zależności od wybranej tkaniny przepuszczalność światła będzie inna. Jedne będą transparentne, drugie całkowicie zablokują dostęp do światła, gwarantując stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia o dowolnej porze dnia.

Artykuł powstał we współpracy z Producent karniszy, rolet i szyn sufitowych – Profi Styl

Dodaj komentarz