Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Dress code – czyli jak ubierać się do firmy?

Wbrew polskiemu przysłowiu, okazuje się, że “szata” jednak “zdobi człowieka”. A przekręcenie owego powiedzenia nabiera szczególnego znaczenia, gdy brane są pod uwagę warunki firmowe. Jak należy ubierać się do firmy? I na co trzeba nałożyć szczególny nacisk?

Dress code – czyli jaka firma taki dress code

Każda korporacja, czy też mniejsza firma, posiada swój własny i indywidualny ustalony na bazie lat doświadczenia dress code. Inny będzie on dla przedsiębiorstwa, które obsługuje klientów młodych i oferuje im usługi związane z kulturą i rozrywką, inny natomiast będzie charakteryzował pracowników w zawodach zaufania publicznego.

Ogólnie przyjęte normy dla każdego rodzaju pracy głoszą, aby strój, który do pracy wybieramy, powinien być schludny, estetyczny, a także nie powodował zakłopotania pozostałych pracowników, czy gorsza klientów.

Jak powinny do pracy ubierać się panie?

Strój kobiet powinien być dopasowany zarówno do stanowiska, jakie pełnią w danej firmie, jak i samej jej polityki. Zaleca się, aby był on zawsze stonowany, charakteryzował się harmonijnie dobranymi barwami, a także – jeśli będzie to odpowiednie do sytuacji i kreacji – był podkreślony subtelną i elegancką biżuterią.

Dla kobiet, które piastują bardziej oficjalne stanowiska z pewnością sprawdzą się ołówkowe spódnice za kolano w komplecie z koszulami, bądź też garnitury damskie. Garnitur damski z pewnością należy do tych najbardziej reprezentacyjnych strojów, jakie przychodzi założyć kobiecie w biznesie. Ze spodniami, czy też spódnicą, wytaliowaną marynarką i dobrze dobranymi butami, ubrana w garnitur kobieta budzi respekt i jednocześnie wygląda pięknie.

A co powinni zakładać do pracy panowie?

Panowie mają nieco łatwiejsze, a zarazem bardziej ograniczone zadanie. W ich przypadku dobrze dobrany garnitur i koszula powinny załatwić sprawę. Niezwykle ważne jest także dobranie odpowiedniego koloru skarpet oraz dopilnowanie, aby rękawy i nogawki były prawidłowej długości. Nawet najbardziej wyszukany garnitur nie będzie dobrze wyglądał z poplamionymi butami, czy też krawatem, dlatego warto zabrać również o ich schludność.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!