Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jak skutecznie odstraszyć zwierzęta z ogrodu?

Chociaż niektóre ze zwierząt są nieszkodliwe, inne mogą pozostawić po sobie zniszczone, połamane rośliny oraz nieczystości. Nic więc dziwnego, że szukamy skutecznych sposobów na to, aby z nimi walczyć. Jak odstraszyć zwierzęta z ogrodu? Czy istnieją metody, aby wyprosić z przydomowej zieleni niechcianych gości raz na zawsze?

Odstraszacze dla zwierząt ? środki chemiczne
Odstraszacze dla zwierząt w formie środków chemicznych to preparaty, które mają charakterystyczny, lecz nieuciążliwy dla nas zapach. Skutecznie jednak zniechęcają one zwierzęta do wizyt w naszym ogrodzie. Najczęściej występują one w postaci spreyu, który można rozpylić w wybranych miejscach. Niektóre z nich mogą być stosowane w pomieszczeniach, np. w piwnicy lub na klatce schodowej. Wystarczy zaaplikować produkt w konkretnym miejscu i patrzeć, jak zwierzęta zmieniają trasy swoich przechadzek.

Inne odstraszacze dla zwierząt
Środki chemiczne to nie jedyne odstraszacze dla zwierząt dostępne na rynku. Ciekawym rozwiązaniem jest żarówka z funkcją odstraszania owadów. Została ona wyposażona w funkcję UV, która pozwala na szybkie eliminowanie niechcianych insektów ? w tym uciążliwych komarów oraz os. Żarówkę można zamontować w altanie, na tarasie lub balkonie. Producenci zaskakują także różnymi elektronicznymi odstraszaczami dla zwierząt. Najczęściej działają one na zasadzie emitowania ultradźwięków o częstotliwości niesłyszalnej dla ludzkiego ucha, jednak uporczywej dla zwierzęcia.

Odstraszacze dla ptaków ? które działają?
Wielu właścicieli ogrodów co roku toczy walkę z ptactwem, które zanieczyszcza przydomową przestrzeń, wybiera nasiona z grządek i niszczy uprawy. Chętnie wybierane odstraszacze dla ptaków to modele o naturalnych rozmiarach (np. kruka lub sowy), które skutecznie zniechęcają ptaki do wizyt w naszym ogrodzie. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w dzwoneczek, który przy najmniejszym podmuchu wiatru wydaje dźwięki. Odstraszacze dla ptaków mogą również być wykonane z materiałów, które mienią się w słońcu, co również zniechęca zwierzęta do wizyt w naszym ogrodzie.
Zawsze możemy zdecydować się na ekologiczne sposoby walki ze zwierzętami. Mowa tu przede wszystkim o nasadzeniu roślin, które są nietolerowane przez konkretne gatunki (np. uważa się, że nornice i krety odstrasza obecność czosnku pospolitego czy też aksamitki rozpierzchłej).

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!