Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jak właściwie wybrać sztuczną trawę?

Utrzymanie naturalnego trawnika zajmuje nie tylko dużo czasu, ale także kosztuje.

Trawa musi być zakupiona, zasiana, podlana, przycięta, nawożona i oczyszczona z chwastów. Będziemy musieli zaopatrzyć się w mieszanki traw, narzędzia i czas. Już złapałeś się za głowę i postanowiłem porzucić pomysł zagospodarowania terenu? Nie spiesz się, ponieważ istnieje świetna alternatywa ? wystarczy kupić sztuczną trawę.

Rodzaje traw

Sztuczny trawnik pozwala w ciągu kilku godzin zamienić najbardziej zaniedbany kawałek ziemi w piękny trawnik. Trawa ma mnóstwo zastosowań i odpowiednio odmian. Istnieje kilka rodzajów sztucznej trawy:

  • Trawy dekoracyjne – odpowiednie do dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Służy do tworzenia pionowego krajobrazu we wnętrzu, na zewnątrz stosuję się ją na balkony, tarasy.
  • Architektura krajobrazu – stosowana do kształtowania krajobrazu podmiejskich obszarów, a także do podłóg na placach zabaw dla dzieci.
  • Sportowa – służy jako stałe pokrycie boisk sportowych, boisk piłkarskich, kortów tenisowych.

Jaką sztuczną trawę wybrać?

Piękny trawnik, który zachwyci oko bujną zielenią o każdej porze roku, a jednocześnie nie wymaga tytanicznej pielęgnacji, nie jest snem, ale rzeczywistością. Za pomocą sztucznej trawy możesz zrealizować każdą fantazję, jeśli chodzi o upiększenie okolicy domu. Wybierając wysokość trawy, pamiętaj, że ta powłoka nie wymaga strzyżenia. Warto też zauważyć, że im trawa jest wyższa, tym lepiej powłoka ukryje różne wady podłoża. Przy wyborze profesjonalnej sztucznej murawy zaleca się stosowanie wypełniaczy jak choćby piasek. Będą one służyć jako dodatkowa powłoka bezpieczeństwa. Wypełniacze wywierają również dodatkowy nacisk na podstawę powłoki, tym samym lepiej ją dociskając i mocując. Po zainwestowaniu w pokrycie sztucznej trawy otrzymujesz gotowy trawnik na wiele lat. Tego typu trawniki mogą nam służyć nawet przez dziesięć lat. Mają atrakcyjny wygląd przez cały rok i są odporne na zmienne warunki atmosferyczne (śnieg, mróz, wilgotność, słońce). Nie boją się nagłych zmian temperatury. Niektóre są też ognioodporne i niewrażliwe na detergenty i wiele chemikaliów. Sztuczna trawa to też łatwa instalacja i łatwość konserwacji powłoki, a także brak jakichkolwiek reakcji alergicznych, co jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!