Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jim Carrey w Kopalni Soli “Wieliczka”

Edward Nygma, Ace Ventura, Grinch, Stanley Ipkiss ? Jim Carrey przyzwyczaił nas, że ma wiele twarzy, w większości komediowych, choć nie tylko (“Zakochany bez pamięci”, “Truman Show”). Ostatnio aktora można spotkać w Krakowie na planie filmu “True Crimes”, choć nie tylko tam – 11 grudnia Carrey odwiedził Kopalnię Soli “Wieliczka”.

Jim Carrey wybrał się na Trasę Turystyczną i bez reszty uległ czarowi Kopalni Soli “Wieliczka”. ? Chciałbym tutaj zamieszkać ? stwierdził zauroczony. “Wizyta w waszej pięknej kopalni pozostawia mnie bez tchu. Kocham was całkowicie. Zawsze” ? napisał w pamiątkowej Księdze Zwiedzających.

Aktor szczegółowo pytał o sól i jej rodzaje. Dotąd znał ją przede wszystkim jako przyprawę. Tymczasem w Wieliczce dowiedział się, że sól można z powodzeniem używać do rzeźbienia oraz do leczenia. Gość nie oparł się pokusie i po wyjeździe na powierzchnię zaglądnął do firmowego sklepu kopalni ? wizyta w “Żupniku” przerodziła się w? spore zakupy, których królową była oczywiście sól w wielu postaciach: od solnej lampy po kosmetyki.

W Kopalni Soli “Wieliczka” była również Charlotte Gainsbourg (“Melancholia”, “21 gramów”). Brytyjska gwiazda partneruje Carreyowi na planie “True Crimes”. Zachwyciła ją idea podziemnych imprez ? miała okazję zobaczyć w komorze Warszawa taneczne zmagania uczestników tegorocznego turnieju “Salt Cup”.

(Źródło: Materiały prasowe, fot. R. Stachurski)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!