Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Komputer dla studenta – jaki wybrać?

Wybierając się na studia trzeba się do tego dobrze przygotować i między innymi pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu, które w czasie studiów może się okazać przydatne.

Warto pamiętać, że obecnie dostępne mamy przede wszystkim materiały o charakterze elektronicznym, sprzęt, który ułatwia nam codzienne realizowanie obowiązków i pracę. Dlatego na podstawowym wyposażeniu każdego studenta rzecz jasna powinien znaleźć się komputer. Pojawia się jednak pytanie o to jaki sprzęt wybrać, czy rzeczywiście musi być to urządzenie z najwyższej półki czy może będzie można pozwolić sobie na nieco mniej wydajny, ale znacznie tańszy sprzęt.

Dużo wydatków

Przygotowując młodą osobę do wyjazdu na studia do innego miasta będzie trzeba przygotować się oczywiście na spore wydatki jakie będą z tym związane. Dlatego również odwiedzając sklep komputerowy, by wyposażyć studenta w laptop będzie można pomyśleć o urządzeniu, które będzie nieco tańsze. W grę wchodzić mogą między innymi komputery poleasingowe, które w ostatnim czasie stają się bardzo popularnym wyborem wśród osób szukających tańszego, ale wydajnego sprzętu.

Duże firmy mają to do siebie, że często inwestują w wymianę sprzętu, a co za tym idzie stare sprzęty będą oddawać do sklepów komputerowych, gdzie te po oczyszczeniu, ewentualnemu usprawnieniu będą przygotowane do sprzedaży jako komputery poleasingowe. Cena będzie znacznie niższa niż w momencie premiery takiego sprzętu, a wydajność zachowana będzie na dobrym poziomie. Połączone więc będą takie cechy, jakich oczekiwać będzie osoba szukająca dla siebie taniego sprzętu.

Komputery poleasingowe mają to do siebie, że mimo już pewnego wieku zazwyczaj dają bardzo dobre możliwości techniczne ze względu na to, że oparte zostają o wydajne podzespoły. Firmy kupują sprzęty, które pochodzą z linii biznesowej danego producenta, a to sprawia, że nawet po 2 latach nadal ich wydajność jest bardzo wysoka i są to sprzęty z wyższej półki. W tej samej cenie bardzo często znajdziemy nowy sprzęt o niższej wydajności, zbudowany dodatkowo na podzespołach wątpliwej jakości, dlatego może się okazać, że wybór sprzętu nowego w takiej sytuacji będzie gorszą decyzją niż kupno używanego laptopa. Dlatego warto zapoznać się z ofertą sprzętów poleasingowych i rozważyć ich zakup, jeśli nie potrzebuje się najbardziej wydajnego sprzętu z najnowszymi na rynku podzespołami.

1 komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Mam laptopa Lenovo windows 8 i nie zamienił bym go na inny.Nowe laptopy zwłaszcza windos10 to wielka lipa.Szkoda na to pieniędzy wydawać.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!