Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nowoczesny i designerski grzejnik w łazience? – Sprawdź Nasze inspiracje

Czasy, w których grzejnik był traktowany wyłącznie jako urządzenie zapewniające nam ciepło, dawno minęły. Oprócz swojej podstawowej funkcji musi bowiem pasować do aranżacji pomieszczenia, a co więcej: być jego ozdobą.

Wielość funkcji i estetyczny design

A gdyby kaloryfer przestał być tylko kaloryferem? Podkreślana jest jego funkcja jako suszarki na nieduże części garderoby czy ręczniki, ale gdyby tak pójść o krok dalej? Dobrym przykładem takich rozwiązań są modele grzejników elektrycznych do łazienki , które z powodzeniem mogą odgrywać rolę tablic do pisania. Innym patentem jest pokrycie przedniej części grzejnika szklaną taflą, co optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że jest bardziej nowoczesna. Wielofunkcyjność przejawia się także w modelach z półką przeznaczoną na układanie łazienkowych akcesoriów. Niebanalne kształty i zaawansowana technologia sprawiają, że grzejnik może być prawdziwym dziełem sztuki, upiększającym przestrzeń. Patrząc na niektóre modele, można odnieść wrażenie, że oto mamy przed sobą obraz. Widać więc, że wyobraźnia pod projektantów pod tym względem jest wprost nieograniczona. Nie można się dziwić z resztą temu trendowi, jeśli weźmiemy pod uwagę coraz większe wymagania konsumentów.  

Kolorystyka i kształty

Jeśli zależy Ci na wprowadzeniu do pomieszczenia dynamiki, możesz zdecydować się na efektowny model o trójwymiarowym kształcie. Dla wielbicieli minimalistycznych i eleganckich rozwiązań przewidziane są grzejniki łazienkowe o prostych, delikatnych formach, które czasem przywodzą na myśl abstrakcyjne współczesne rzeźby. W designerskich domach można się spotkać z umiejscowieniem grzejnika w centralnym punkcie pomieszczenia (i dodatkowo podświetlonym), co tylko dowodzi, jak ważnym elementem aranżacji jest. Obecnie nie musimy się ograniczać wyłącznie do białego wariantu kaloryfera i można wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej. Ponadto do wyboru jest cały asortyment pod kątem użytego tworzywa: stal, szkło, a nawet drewniane faktury.

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!