Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Otwieramy sezon rowerowy z Soudal w Krakowie

Jak aktywnie spędzić rodzinny weekend i ciekawie rozpocząć sezon rowerowy w mieście? Wystarczy wziąć udział w wydarzeniu Roadshow 90 lat Tour de Pologne promującym kolarstwo, które odbędzie się w Krakowie w dniach 28-29 kwietnia.

Roadshow to cykl wyjątkowych imprez, zaplanowanych w dziecięciu miastach Polski do końca października 2018, z okazji 90-lecia narodowego wyścigu Tour de Pologne, którego partnerem jest marka Soudal. Innowacyjna formuła wydarzenia łączy w formie zabawy historię z nowoczesnością, edukację ze sportem oraz daje możliwość skorzystania z profesjonalnych porad dietetyków i trenerów.

Miłośników kolarstwa, którzy pamiętają zwycięstwa Czesława Langa, z pewnością zainteresuje mobilne muzeum Tour de Pologne. Będzie w nim można zobaczyć rower, na którym wicemistrz olimpijski pokonywał kolejne etapy wyścigów. Wśród wielu materiałów historycznych i unikatowych eksponatów, takich jak medale olimpijskie czy żetony sportowe, zostaną zaprezentowane zdjęcia współczesnych gwiazd kolarstwa, w tym Tomasza Marczyńskiego z drużyny Lotto Soudal.
 
Podczas Roadshow można będzie skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach między innymi z zastosowaniem produktów Soudal: Brake Cleaner, White Grease, Degrip All. Punkt rowerowy Soudal będzie ustawiony nieopodal oryginalnego samochodu technicznego drużyny kolarskiej Lotto-Soudal, sprowadzonego do Krakowa specjalnie z okazji Roadshow Tour de Pologne.

Mikro Tour de Pologne to innowacyjna propozycja aktywnej zabawy. Chętni będą mogli zasiąść na trenażerach szosowych i ?napędzać? swojego mikrokolarza. Interaktywna makieta, dzięki specjalnie zaprojektowanej wizualizacji, pozwoli w realistyczny sposób zapoznać się uczestnikom wyścigu oraz ?kibicom? z wybranymi etapami wyścigu Tour de Pologne. Czasy pokonywania podjazdów i zjazdów oraz ostateczny wynik uczestników zostanie zapisany w systemie elektronicznym, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w odpowiednich kategoriach wiekowych.

Organizatorzy przewidzieli też liczne konkursy i quizy w zakresie wiedzy o kolarstwie z atrakcyjnymi nagrodami. Na zwycięzców czekać będą m.in. oryginalne bidony kolarskie Lotto-Soudal. Część pytań dotyczyć będzie Tomasza Marczyńskiego, który jak zapowiadają organizatorzy, będzie jednym z gości wydarzenia w Krakowie.

Dodatkowo na FB Polubisz Remont (https://www.facebook.com/PolubiszRemont/) fani kolarstwa będą mogli wziąć udział w konkursie ?Lotto-Soudal w mobilnym muzeum Tour de Pologne?, który zorganizowała marka Soudal, partner Roadshow 90 lat Tour de Pologne. Start konkursu zaplanowany jest na 27 maja 2018.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!