Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Pomoc prawnika w bieżących sprawach

Nieznajomość prawa szkodzi
Niestety, fakt, że nie zdążyliśmy się zapoznać ze zmianami w prawie nie usprawiedliwia nas. Prawo obowiązuje nas niezależnie od tego czy jesteśmy świadomi istnienia niektórych przepisów czy też nie. Dlatego, dobrym pomysłem jest bieżące korzystanie z pomocy prawnika, który będzie czuwał nad naszymi sprawami, zwróci nam uwagę na problematyczne kwestie. W 2018 roku zmienia się na przykład prawo pracy. Jeśli zatrudniamy pracowników, powinniśmy wiedzieć, że inaczej będą wyglądały kwestie udzielania urlopów, co ma duże znaczenie. Warto o tym wiedzieć już w momencie podpisywania z pracownikami umów.

Prawnik na co dzień
Po co osobie prywatnej prawnik? Wbrew pozorom wiele jest sytuacji w życiu codziennym, w którym pomoc prawna może się przydać. Zawsze wiele kłopotu sprawiają kwestie spadkowe. Warto też skorzystać z usług prawnika w przypadku zakupu nieruchomości – niech zerknie na umowę, sprawdzi czy nie podpisujemy się pod czymś co okaże się “kotem w worku”. Także jeśli pracujemy jako tak zwani wolni strzelcy, dobrze jest podesłać prawnikowi wszelkie umowy – o dzieło, o przeniesienie praw autorskich. Czasem może nam umknąć jakiś zapis, który później będzie miał bardzo duży wpływ na wiele spraw.

Prawnik w firmie
Niezwykle istotne jest to, aby prowadząc przedsiębiorstwo również mieć pomoc prawnika. Wiele firm decyduje się na zorganizowanie wewnętrznych działów prawnych, które kompleksowo czuwają nad wszystkimi bieżącymi sprawami firmy. Jeśli jednak nie decydujemy się na taką formę obsługi prawnej, warto sprawy swojego przedsiębiorstwa powierzyć jednej kancelarii, która będzie miała wgląd w działanie wszystkich działów. Jeśli na przykład szukamy kancelarii w Poznaniu, dobrze jest zerknąć pod adres grzybowskiguzek.pl i zorientować się w bogatej ofercie, jaką proponuje zespół wykwalifikowanych adwokatów.
Pomogą oni zarówno kontrolować podpisywane umowy – zarówno z pracownikami jak i z podmiotami zewnętrznymi, jak i będą nas reprezentować w przypadku ewentualnego sporu prawnego. Nigdy bowiem nie powinniśmy sami bronić się w sądzie, ani w postępowaniu przed jakimś organem. Nawet mimo najlepszej wiedzy na dany temat, z dużym prawdopodobieństwem emocje wezmą górę. Stres nigdy nie pomaga w takich sytuacjach.
W firmie prawnik może też się przydać w momencie rozliczeń podatkowych. Oczywiście, tu główna odpowiedzialność spada na księgową, dobrze jest jednak mieć prawnika, z którym w każdej sytuacji będzie można się skonsultować. Niestety, prawo podatkowe generuje wiele kłopotów, rozliczenia bywają bardzo skomplikowane, a później pojawia się kwestia domiaru podatkowego, bardzo wysokich odsetek, które mogą sięgać wielu tysięcy złotych. Najlepiej jest skonsultować się z prawnikiem wcześniej, zanim pojawią się kłopoty.

Kwestie prawne przerażają ludzi. Kiedy dostajemy niepokojące pismo, wezwanie albo zmienia się prawo w niekorzystny dla nas sposób, zaczynamy panikować i stresować się. Niepotrzebnie. Warto mieć swojego prawnika, który przeprowadzi nas przez wszystkie trudniejsze momenty i wskaże dobre rozwiązanie naszych problemów.

Pomoc prawna na www.grzybkowskiguzek.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!