Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Rośnie popularność kosmetologii estetycznej

Kosmetologia to szeroka dziedzina wiedzy, która skupia się na dbaniu o urodę oraz przeciwdziałaniu procesom starzenia się. Obejmuje zabiegi pozwalające na kompleksowe nawilżenie, ujędrnienie i odżywienie skóry. Jedną z prężnie rozwijających się dziedzin kosmetologii jest kosmetologia estetyczna. Na czym ona polega i kto może z niej korzystać?

Specjalizacja w kosmetologii

Dwuletnia szkoła policealna, np. w Krakowie, pozwoli każdemu absolwentowi szkoły średniej na zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych. Nie oznacza to jednak, że od razu będzie mógł pracować w gabinecie kosmetologii estetycznej. Musi się bowiem specjalizować w takiej dziedzinie.

Technik usług kosmetycznych wykonuje pracę o charakterze higieniczno-estetycznym. Diagnozuje problemy kosmetyczne pacjenta i dobiera odpowiednie zabiegi profilaktyczne bądź lecznicze. Taka osoba zajmuje się nie tylko kosmetyką twarzy, ale i całego ciała.

Dzięki specjalizacji technik usług kosmetycznych może zyskać kompetencje i zostać fachowcem w swojej dziedzinie. Może być stylistą, wizażystą czy na przykład specjalistą kosmetyki estetycznej. Co to właściwie oznacza?

Co jest główną osią zainteresowania kosmetologii estetycznej?

Technik usług kosmetycznych może kontynuować kształcenie wielotorowo i specjalizować się w kosmetologii estetycznej. Właściwie jest to kosmetologia z elementami medycyny estetycznej, która pozwala na wykonywanie w przyszłości zabiegów upiększających, nakierowanych na zachowanie lub przywrócenie kondycji i estetycznego wyglądu twarzy i całego ciała. Kosmetolog posiadający wiedzę z zakresu kosmetologii estetycznej będzie wiedział, jak wykonywać nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury.

Kosmetologia estetyczna, a właściwie kosmetologia z elementami medycyny estetycznej, korzysta z wiedzy i zabiegów polegających na polepszaniu wyglądu pacjentów i likwidowaniu defektów ich urody.  Coraz więcej osób interesuje się możliwością poprawy swojego wyglądu, pozbycia się przebarwień, znamion czy niechcianego owłosienia w sposób trwały i szybki, ale bez konieczności uciekania się do zabiegów chirurgicznych. Kosmetologia estetyczna to coś więcej niż kosmetologia tradycyjna, ale mniej niż medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Ta dziedzina korzysta z mało inwazyjnych lub nieinwazyjnych metod pozwalających na zachowanie młodego wyglądu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!