Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Starane na piękne trawniki

Starane trawniki 260 EW to środek sprawdzający się doskonale przy zwalczaniu chwastów dwuliściennych na trawnikach, boiskach oraz polach golfowych. Jest bardzo skuteczny oraz gwarantuje długotrwałe efekty. Produkt może być zastosowany przy użyciu polowych i ręcznych opryskiwaczy. Wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Środek Starane Trawniki 260 EW działa na roślinach układowo, tzn. że ciecz przedostaje się przez liście do korzeni chwastów, stamtąd przedostaje się do całego organizmu roślin i od wewnątrz powoduje zahamowanie wzrostu i zamieranie. Po okresie 1 godzin od zabiegu preparat jest w pełni pobrany i zaczyna przemieszczać się po całej roślinie. W zależności od warunków pogodowych zniszczenie chwastów następuje po około 1-2 tygodni. Po zwalczeniu chwastów może okazać się, że należy wykonać podsiew trawy aby uzupełnić puste miejsca, które wcześniej zajmowały chwasty. Dosiew trawy może nastąpić po 4 tygodniach od daty wykonania zabiegu.

Skład i wielkość opakowania:

Zawartość netto – 100 ml

Substancje czynne:

  • fluroksypyr (związek z grupy pochodnych kwasu pirydyno karboksylowego) w postaci estru (fluroksypyr metylu) ? 40 g/l (3,66%)
  • chlopyralid (związek z grupy pochodnych kwasu karboksylowego) w postaci soli monoetanoloaminowej ? 20 g/l (1,83%)
  • MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) w postaci soli potasowej ? 200 g/l (18,34%)

Zastosowanie:

  • chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mniszek pospolity, niezapominajka polna, przetaczniki, przytulia czepna, poziewnik szorstki, psianka czarna, powoje, rdesty, szczaw tępo listny, szczaw kędzierzawy, skrzyp polny, pokrzywy, przymiotno kanadyjskie (do fazy rozety), tobołki polne, wyki na trawnikach i boiskach sportowych
  • Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, dymnica pospolita, kurzyślad polny, ostrożeń polny, rumian polny, rumianek pospolity, sporek polny, starzec zwyczajny, tasznik pospolity, żółtlica drobnokwiatowa.

Zalecana dawka:

dawka podstawowa: 30-40 ml w 2-3 l wody na 100m2

Wyższą od zaleconej dawki środka stosować na chwasty w starszych fazach rozwojowych oraz w przypadku silnego zachwaszczenia zwłaszcza babkami i mniszkiem pospolitym.

Uwaga! W ciągu jednego sezonu wegetacyjnego możemy wykonać maksymalnie 1 zabieg preparatem Starane Trawniki 260 EW.

Sposób użycia:

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać.

W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

Okres od zastosowania środka do dnia w którym na obszar na którym zastosowano środek mogą wejść:

  • ludzie ? 12 godzin
  • zwierzęta gospodarskie ? 21 dni

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!