Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

[Uwaga!] Rozpoczynają się szczepienia lisów

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że od 26 września do 5 października 2016 na terenie województwa małopolskiego będzie trwać akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. 
To kontynuacja szczepienia z lat ubiegłych. Szczepionki będą rozrzucane z samolotu, a także wyłożone ręcznie. Przynęta jest mieszanką mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu jest umieszczona plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.
W okresie wykonywania szczepienia i 14 dni po zrzuceniu szczepionki zaleca się:
1. Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu
2. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji
3. Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyś znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!