Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

W jaki sposób wymienić szybkę aparatu w Samsung Galaxy?

Bardzo wielu osobom może się wydawać, że najbardziej podatną na uszkodzenia mechaniczne częścią telefonów Samsung Galaxy jest wyświetlacz. Jak się jednak okazuje w przypadku flagowych smartfonów Samsunga (z rodziny Galaxy S6 do S8) bardzo często zniszczeniu ulegają również szybki aparatu – osłony właściwych obiektywów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można poradzić sobie z uszkodzonym szkiełkiem aparatu fotograficznego

Prosta wymiana szkła aparatu w Samsung Galaxy

Do przeprowadzenia wymiany uszkodzonego szkła przyda się nam: porządna opalarka, którą od biedy można zastąpić zwykłą suszarką do włosów. Warto wyposażyć się także w pęsetę (może być kosmetyczna). Oczywiście przy wymianie potrzebować będziemy również nowego szkiełka, które bez żadnego problemu kupimy w sklepikach GSM albo na aukcjach internetowych.

Na samym początku przy pomocy opalarki, należy bardzo dokładnie podgrzać całe szkiełko aparatu fotograficznego. Pamiętać należy o tym, aby nie podgrzewać szkiełka w jednym miejscu, ponieważ możemy niestety spowodować nieprzyjemne przebarwienia na tylnej pokrywie. Przy odpowiedniej temperaturze klej trzymający szkiełko puści, dzięki czemu błyskawicznie je zdemontujemy. Przy pomocy pęsety możemy dokładnie usunąć wszystkie elementy szkła. Uważać należy również na to, aby nie uszkodzić całego modułu kamery pod szkiełkiem.

Po zdemontowaniu szkła z całej ramki, należy precyzyjnie oczyścić okolice z pozostałości kleju. Warto skorzystać z pomocy patyczków do uszu, które lekko można nasączyć spirytusem. Po wykonaniu tych czynności możemy nakleić nowe szkiełko.

Alternatywny sposób na wymianę szkła aparatu

Warto wspomnieć również i o tym, że istnieje o wiele prostszy, ale niestety droższy sposób na wymianę szkła aparatu w Samsung Galaxy. W wielu sklepach GSM możemy kupić całą tylną pokrywkę (na przykład do modeli Galaxy S7/S7 Edge) wraz z nowym szkiełkiem aparatu fotograficznego. Jest to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim przy uszkodzeniu mechanicznym tylnej pokrywy.

Pomoc doświadczonych serwisantów

Wymiana szkła aparatu w Samsung Galaxy dla wielu osób może być naprawdę trudnym wyzwaniem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie dokonać wymiany mogą oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalnych serwisów telefonów (np. Prestige GSM z Krakowa, który naprawia telefony od 1998 roku!). Dzięki pomocy odpowiednich serwisantów, będziemy mieć pewność, że szkiełko zostanie idealnie zamontowane i że będzie można wykonywać zdjęcia w najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!