Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dostali czek na 780 000 zł na zakup nowego wozu strażackiego

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji dla jednostki OSP Łazany na zakup nowego samochodu ratowniczego. Władze gminy Biskupice przekazały bon o wartości 780 000 złotych druhom OSP Łazany.

Uroczyste wręczenie czeków miało miejsce w Alwerni. Włodarze gmin, które otrzymały dotacje w ramach konkursu “Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie”, otrzymali symboliczne bony od Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

“To wielka radość, że do druhów z OSP Łazany trafi kwota w wysokości 780 000,00 na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przyznana dotacja stanowi istotne wsparcie, pozwalając na zakup nowoczesnego sprzętu umożliwiającego skuteczniejsze i szybsze reagowanie na wszelkie sytuacje awaryjne” – komentuje Wójt Renata Gawlik. “W zakupie nowego samochodu będzie partycypować też gmina Biskupice, która na ten cel przekaże dotację w wysokości 420 000,00 złotych. Wsparcie to, razem z przyznaną dotacją ze środków wojewódzkich, pozwoli na zakup wysokiej jakości samochodu ratowniczego”– dodaje Wójt.

Warto podkreślić, że inwestycja w nowy samochód ratowniczy stanowi istotny krok w kierunku poprawy efektywności działań ratowniczych oraz podniesienia standardów bezpieczeństwa. Ta inwestycja będzie znaczącym wsparciem dla strażaków, umożliwiając im jeszcze sprawniejsze działanie w sytuacjach kryzysowych oraz zapewniając szybką pomoc osobom znajdującym się w potrzebie. Teraz czekamy na realizację czeku.

fot. UG Biskupice

Dodaj komentarz