Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Plac zabaw w Łazanach już otwarty

Łazany Biskupice

Dzieci i młodzież z Łazan oraz sąsiednich miejscowości mogą już cieszyć się nowym placem zabaw przy Szkole Podstawowej w Łazanach, dostępnym kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Plac przeszedł obszerną modernizację, aby zapewnić użytkownikom przestrzeń do bezpiecznej zabawy i aktywności.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, teren został ogrodzony, a podłoże pokryto nawierzchnią amortyzującą upadki. Projekt uwzględnia różnorodne potrzeby użytkowników – dla najmłodszych przygotowano atrakcje takie jak bujane huśtawki i zjeżdżalnie, gwarantujące doskonałą zabawę. Starsi adepci aktywności na świeżym powietrzu znajdą tu obszar z urządzeniami do street workoutu, umożliwiającym rozwijanie kondycji fizycznej i spotkania w gronie przyjaciół. “Cieszę się, że nowy plac zabaw szybko stanie się miejscem, gdzie dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzać czas. Serdecznie zapraszam do korzystania z jego licznych atrakcji!” – mówi Wójt Renata Gawlik.

Projekt został sfinansowany dzięki wsparciu w wysokości 96 160,00 zł z Województwa Małopolskiego, w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS 2023”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 348 028,00 zł, z czego reszta środków pochodziła z budżetu Gminy Biskupice.

Dodaj komentarz