Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Brutalne pobicie w Gdowie. Sprawcy grozi kara do 22 lat pozbawienia wolności

fot. Freepik

W Gdowie doszło do brutalnego rozboju, którego ofiarą padł 37-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. Został on znaleziony przez policjantów z licznymi obrażeniami tułowia i głowy w publicznej toalecie. Dzięki skutecznym działaniom kryminalnych oraz Zespołu Patrolowo Interwencyjnego, sprawca został szybko zidentyfikowany i zatrzymany.

8 czerwca br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym w publicznej toalecie. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Policjanci znaleźli 37-latka z poważnymi obrażeniami, który nie był w stanie przekazać szczegółów zdarzenia z powodu odniesionych urazów. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna mógł paść ofiarą przestępstwa, dlatego przystąpili do ustalenia okoliczności zajścia. Na podstawie monitoringu miejskiego ustalili, że 37-latek został brutalnie pobity i okradziony przez 36-letniego mieszkańca gminy Gdów. Napastnik zabrał swojej ofierze 700 zł oraz telefon komórkowy, a następnie porzucił go w toalecie.

Sprawca, który w przeszłości wielokrotnie karany był za podobne przestępstwa, został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Gdowie 10 czerwca br. Usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała, popełnionego w warunkach recydywy. 13 czerwca br. na wniosek myślenickiej Prokuratury, Sąd Rejonowy w Myślenicach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Za dokonane przestępstwa 36-latkowi grozi kara do 22 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wieliczce

Dodaj komentarz