Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dramatyczne zgłoszenie na 112 od dziecka. Przerwane połączenie wywołało akcję poszukiwawczą

Dziecko zadzwoniło na 112 - Gdów

W dniu 11 marca 2024 roku, około godziny 10:40, do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od dziecka, które poinformowało, że jego matka zasłabła i straciła przytomność, a następnie zgłoszenie zostało przerwane.

Zgłoszenie to zrealizowano z telefonu bez możliwości identyfikacji dzwoniącego, co uniemożliwiło oddzwonienie. Informacje od Centrum Powiadamiania Ratowniczego wskazywały, że sygnał pochodził z obszaru gminy Gdów. W związku z tym, podjęto natychmiastowe działania mające na celu odnalezienie dokładnego miejsca pochodzenia połączenia. W poszukiwania zaangażowano policjantów z Komisariatu Policji w Gdowie, funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP Wieliczka, Rewiru Dzielnicowych KPP Wieliczka, a także Komisariatu Policji w Niepołomicach. Wsparcie w działaniach zapewniły również zastępy OSP Cichawa i PSP Wieliczka. Efektem tych działań było zlokalizowanie adresu, z którego dzwonił 12-letni chłopiec niepełnosprawny z miejscowości Liplas. Okazało się, że chłopiec został w domu pod opieką babci, podczas gdy jego matka miała wizytę u lekarza.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy udostępnianiu telefonów komórkowych dzieciom, aby unikać niepotrzebnego angażowania służb ratunkowych w sytuacje, które nie wymagają ich interwencji.

Źródło i foto: Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz