Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Mieszkaniec Gdowa okradziony na blisko 30 000 zł

fot. Pixabay

Poszkodowany zgłosił na policji, że ktoś włamał się do jego domu i dokonał kradzieży cennych przedmiotów. Niebawem funkcjonariusze policji zatrzymali dwie osoby, a niektóre ze zrabowanych rzeczy odnaleźli w krakowskich lombardach. Jak się okazało, nie był to jednak koniec tej historii. W kolejnym dniu mieszkaniec Gdowa otrzymał, z nieznanego numeru telefonu, wiadomość z pogróżkami.

19 czerwca br. (środa) do komisariatu w Gdowie zgłoszono kradzież, która dotknęła jednego z mieszkańców. Jak przekazał poszkodowany, z jego domu skradziono złotą biżuterię, telefony oraz drogi alkohol. Łączną wartość strat oszacował na blisko 30 tysięcy złotych.

Już następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży: 19- i 46-latka z Biskupic. Jak podaje policja, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Wieliczki ustalili, że część skradzionych przedmiotów sprawcy sprzedali lub zastawili w lombardach na terenie Krakowa. Część przedmiotów udało się odzyskać.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i zostali objęci policyjnym nadzorem. Grozi im kara od roku do 10 lat więzienia.

To jednak nie koniec tej sprawy. 20 czerwca, w dniu zatrzymania sprawców, pokrzywdzony otrzymał z nieznanego numeru wiadomości tekstowe z groźbami. W ten sposób próbowali wywrzeć wpływ na zeznania poszkodowanego mieszkańca Gdowa. Małopolska Policja potwierdziła, że prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Dodaj komentarz