Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nagrodzili najlepszych mówców

W Centrum Kultury w Gdowie odbył się gminny etap Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych z ośmiu gminnych szkół podstawowych.

W tym roku uczestnicy głośno czytali  popularne na całym świecie baśnie, a mottem przewodnim były słowa ? Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragon can be beaten.?

Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języka angielskiego z poszczególnych szkół, oceniali poprawność językową, płynność czytania oraz elementy aktorstwa podczas czytania tekstów oraz recytacje przygotowanych przez uczestników wierszy.

I miejsce zajęła uczennica Milena Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Gdowie

II miejsce zajęła uczennica Wanesa Bartosz ze Szkoły Podstawowej w Gdowie

III miejsce zajęła uczennica Magdalena Mrożek ze Szkoły Podstawowej w Niegowici

Zostały także przyznane wyróżnienia ? za piękne czytanie, które otrzymali :

Wiktoria Jankowicz ze Szkoły Podstawowej w Jaroszówce,

Zuzanna Polończyk ze Szkoły Podstawowej w Zręczycach,

Aleksandra Jara ze Szkoły Podstawowej w Winiarach,

Aleksandra Miąsko ze Szkoły Podstawowej w Winiarach.

Ponadto uczniowie : Przeździęk Igor ? ze Szkoły Podstawowej w Pierzchowie oraz  Paweł Szostak i Aleksandra Szostak ze Szkoły Podstawowej w Zręczycach otrzymali wyróżnienia za piękną recytację wierszy.

Wszyscy wymienieni wyżej uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (gry, słowniki, książeczki i fiszki do nauki języka angielskiego) ufundowane przez GZEAS w Gdowie. Wszyscy uczestnicy  konkursu zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa.

Organizator konkursu czyli Szkoła Podstawowa w Gdowie gratuluje zwycięzcom i wyróżnionym, a sponsorom bardzo dziękuje za ufundowanie nagród! Podziękowania kieruje także do wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie i jednocześnie zaprasza do kolejnej jego edycji w roku szkolnym 2016/2017!

Źródło: Gmina Gdów

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!