Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Śmiertelny wypadek w Bilczycach. 5-latka walczy o życie

fot. Małopolska Policja

W Bilczycach, w gminie Gdów, doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy wjechał w rowerzystkę, która przewoziła swoją 5-letnią córkę. Kobieta zginęła na miejscu, a dziewczynka w ciążkim stanie trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę, 30 czerwca, chwilę po godzinie 17:00. Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Służby natychmiast udały się na miejsce wypadku.

Wypadek w Bilczycach – sprawcy zatrzymani

Kierowca samochodu marki Audi na łuku drogi powiatowej zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidłowy sposób poruszającą się kobietę na rowerze, która w foteliku przewoziła 5-letnią córkę. Pojazd następnie uderzył w drzewo.

Kobieta pomimo reanimacji poniosła śmierć na miejscu. Ciężkich obrażeń ciała doznała 5-latka, oraz jeden z trzech mężczyzn poruszających się audi. Pozostali dwaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, ale bardzo szybko zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Badanie trzeźwości wykazało, że znajdowali się oni pod wpływem alkoholu.

Obecnie trwają czynności, które pozwolą odpowiedzieć, który z mężczyzn kierował samochodem doprowadzając do tego wypadku. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

Patrol998-Małopolska
Małopolska Policja
Małopolska Policja

Dodaj komentarz