Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Tłumy gości na świątecznym jarmarku

Kilkuset gości wzięło udział w jarmarku bożonarodzeniowym zorganizowanym po raz pierwszy na placu przed Urzędem Gminy. Uczestnicy mogli nabyć różnorodne przysmaki przygotowane przez pszczelarzy i myśliwych.

Na swoich stoiskach pszczelarze przygotowali m.in. tegoroczne miody (spadziowe, lipowe, wielokwiatowe), pierniki z miodu, dekoracje świąteczne?.. Ponadto, można było podejrzeć jak wygląda ul i jak żyją w nim pszczoły, a także został zaprezentowany film o powstawaniu miodu. Na swoje stoiska zaprosili również myśliwi. Dla smakoszy przygotowali  wyroby z dziczyzny – kiełbasy, szynki, smalec, mięso wędzone? Wystawili oni również trofea myśliwskie. Dodatkowo, można było nabyć stroiki i ozdoby świąteczne wykonane samodzielnie przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Podolan. Wielu odwiedzających dało się też skusić na porcję gorącego barszczu czerwonego z uszkami, który serwował wójt Zbigniew Wojas. Do godziny 13:00 gospodarz gminy Gdów poczęstował około 500 gości.

W atmosferę bożonarodzeniową wprowadziła wszystkich Kapela Regionalna Gdowianie, a w dalszej części na gdowskim rynku słychać było świąteczne piosenki, kolędy oraz pastorałki.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!