Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Wypadek w Gdowie

W środę (17.05.) około godz. 18:00 w Gdowie na drodze wojewódzkiej nr 967 relacji: Gdów ? Myślenice doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdu osobowego i dostawczego. Ciężko ranny został jeden z uczestników.

Jak wynika ze wstępnych informacji zebranych przez policjantów drogówki przybyłych na miejsce, kierowca osobowego Forda, jadący w kierunku Gdowa, z niewyjaśnionych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia czołowego z dostawczym Iveco. Siła uderzenia była tak duża, że samochód dostawczy został wywrócony na bok.

Nieprzytomny 31-letni kierowca osobówki został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do jednego z krakowskich szpitali, natomiast drugi kierujący 35-latek, z ogólnymi potłuczeniami, trafił do szpitala w Myślenicach.

Policjanci ustalili, że kierowca Forda nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu one wcześniej zatrzymane. Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku wykaże postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Małopolska Policja

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!