Facebook Ogłoszenia
Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Monodram o Andrzeju Wajdzie w Kłaju

Monodram o Andrzeju Wajdzie w Kłaju
fot. Gmina Kłaj

W niedzielę, 2 marca, mieszkańcy Gminy Kłaj mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu „Miałem wielkie szczęście”, który przybliżył życie i twórczość wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy. Monodram, przygotowany przez Pawła Bitkę Zapendowskiego, zyskał uznanie dzięki znakomitej grze aktorskiej Wojciecha Gałzińskiego. To wydarzenie było nie tylko hołdem dla artysty, ale również pięknym wspomnieniem jego dziedzictwa.

Spektakl pełen emocji

Wójt Gminy Kłaj zaprosił mieszkańców na wyjątkowy monodram „Miałem wielkie szczęście”, który odbył się w sali widowiskowej Urzędu Gminy. Spektakl został opracowany przez Pawła Bitkę Zapendowskiego – utalentowanego dramaturga i reżysera, który z powodzeniem łączy różne dziedziny sztuki.

Dalsza część artykułu pod reklamą.

Andrzej Wajda w pamięci publiczności

W rolę Andrzeja Wajdy wcielił się znakomity aktor Wojciech Gałziński, którego interpretacja życia reżysera poruszyła serca widzów. Monodram przedstawiał wybrane fragmenty z bogatego dorobku artystycznego Wajdy, ukazując zarówno jego osiągnięcia filmowe, jak i osobiste historie. Aktor umiejętnie przechodził między rolą samego reżysera a narratorem opowiadającym o jego życiu.

Podczas spektaklu publiczność mogła zobaczyć także fragmenty z najważniejszych filmów Wajdy takich jak „Kanał”, „Popiół i diament” czy „Człowiek z żelaza”. Ciekawym urozmaiceniem była recytacja fragmentu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kłaju, co dodało wydarzeniu lokalnego kolorytu.

Czytaj także:  Energylandia na największych targach turystycznych w Dubaju! Polski park podbija ATM

Dodatkowo wystąpili gościnnie przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich z Gruszek oraz radny powiatu wielickiego Adam Kociołek, którzy swoimi występami dostarczyli publiczności wielu radości i wzruszeń. Na zakończenie wieczoru panie z KGW w regionalnych strojach zaśpiewały lokalną przyśpiewkę.

Co ciekawe, monodram odbywa się w szczególnym czasie – 26 marca mija bowiem dokładnie 25 lat od momentu wręczenia Andrzejowi Wajdzie Oscara za całokształt twórczości filmowej.

AI

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Anna Palonek

Dziennikarka związana z Gazetą Wielicką od 2020 roku. Specjalizuje się w relacjonowaniu wydarzeń z Wieliczki, Niepołomic i Bochni. Oprócz pracy redakcyjnej angażuje się w działania marketingowe, wspierając promocję i budowanie wizerunku portalu. Prywatnie pasjonatka literatury, dalekich podróży i inicjatyw społecznych.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze