Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Mongolia ? podróże w krainie Czyngis-chana

12 stycznia 2016 roku w ramach niepołomickiego cyklu ?Podróże małe i duże? wybierzemy się wraz z Jakubem Czajkowskim w podróż do Mongolii.

Mongolia to kraj o bogatej kulturze i imponującej historii. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona, dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się od czasów Czyngis-Chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i często zapraszają do swoich jurt. To jeden z nielicznych narodów niezmienionych jeszcze współczesnością.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję podróżować przez zielone, ciągnące się po horyzont stepy. Po drodze odwiedzimy jurty nomadów i przyjrzymy się tradycyjnemu sposobowi życia pasterzy. Dotrzemy też nad jedno z najpiękniejszych jezior świata ? Chubsuguł, aby z końskich grzbietów podziwiać malownicze krajobrazy górskiego jeziora. Wśród śpiewających wydm i płonących klifów pustyni Gobi poszukamy szkieletów dinozaurów. W trakcie podróży zatrzymamy się w wielu buddyjskich klasztorach i zupełnie przypadkiem trafimy na narodowe mongolskie święto – Naadam.

Jakub Czajkowski to geograf i przewodnik górski. Połączył naukę z pasją podróżowania i poznawania świata. Kilkakrotnie podróżował po Mongolii, wędrował po górskich pustkowiach Azji Centralnej, przemierzał szlaki Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Najbardziej ceni sobie kontakt z dziką przyrodą. Interesuje się fotografią i różnymi formami turystyki aktywnej. Zajmuje się organizacją wypraw przygodowych.
Strona: www.jakubczajkowski.com.

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2016 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice). Wstęp wolny! W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Więcej informacji: www.mcdis.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!