Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nowy dyrektor Wydziału Edukacji w UMiG Niepołomice

Nowym dyrektorem Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy w Niepołomicach został Wiesław Bobowski (na zdjęciu po prawej stronie). Zastąpi na tym stanowisku odchodzącą na emeryturę Danutę Wieczorek.

Wydział Edukacji prowadzi sprawy dotyczące szkół publicznych na terenie całej gminy oraz współpracuje z placówkami społecznymi. Organizuje konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych, egzaminy dla nauczycieli, a także prowadzi dokumentacje dotyczącą pracy szkół publicznych i odpłatności dla osób w nich zatrudnionych.

Mówiąc w skrócie: wydział koordynuje i kontroluje wydatkowanie około 30% budżetu gminy, a zatrudnionych w nim jest 17 osób.

Od lutego 2007 roku wydziałem kierowała Danuta Wieczorek, wcześniej wiceburmistrz Niepołomic, która przechodzi na emeryturę.

-O objęciu przez Wiesława Bobowskiego stanowiska dyrektora zadecydowały jego wysokie kompetencje w zarządzaniu oświatą. Dlatego cieszę się, że to on pokieruje Wydziałem Edukacji ? powiedział Roman Ptak podczas przedstawienia współpracownikom nowego dyrektora. Mówiąc o misji swojej pracy, Bobowski odparł: ?Znam zarządzanie edukacją od strony szkół. Dzięki temu łatwo mi zrozumieć ich potrzeby i troski. Chcę abyśmy zrozumieli, że wszyscy: zarówno wydział edukacji jak i szkoły, stale poprawiając jakość kształcenia, pracujemy na wspólne dobro wszystkich mieszkańców?.

Przypomnijmy, że wiosną ruszą prace budowlane przy nowej szkole podstawowej w Niepołomicach. Powstanie placówki oznacza wzmożoną pracę przy tworzeniu jej struktury organizacyjnej, doborze kadry czy optymalizacji ilości uczniów w obecnie działających szkołach.

Źródło: Gmina Niepołomice

4 komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Dlaczego powierzono temu Panu funkcję sprawowania opieki nad budżetem gminy, skoro został skazany prawomocnym wyrokiem za wyłudzenie publicznych pieniędzy. Ponadto od jakiegoś czasu jest skarbnikiem MKS Puszcza Niepołomice… paranoja.

  • Czy ktoś sprawdzał jego “zaświadczenie o niekaralności”, które jest wymagane przy obsadzaniu stanowisk urzędniczych?!

    • Z tego co się dowiedzieliśmy, Wiesław Bobowski przedstawił zaświadczenie o niekaralności. Zaświadczenie to zostało mu wydane, bo nastąpiło tzw. “zatarcie skazania”, które przy wyrokach w zawieszeniu następuje po upływie 6 miesięcy od zakończenia kary.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!