Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Orszak Trzech Króli w Niepołomicach

6 stycznia ulicami Niepołomic po raz kolejny przejdzie barwny korowód – Orszak Trzech Króli. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców miasta i gminy Niepołomice na to radosne wydarzenie.

Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Trzej Królowie będą podążać do Betlejem, by oddać swój pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku Jezus. Kierować ich będzie gwiazda Betlejemska. Nasze wspólne kolędowanie podczas tej wędrówki będą starać się zakłócić diabły swym kuszeniem – czy im się to uda? Zobaczymy… Z kolei w Parku Miejskim spotkamy się z pychą Heroda i jego dworem. To wszystko jednak będzie tylko tłem do wydarzenia jakie nastąpi na dziedzińcu Zamku Królewskiego – Trzej Królowie w asyście setek barwnie przebranych dzieci wspólnie oddadzą pokłon Dzieciątku.

Czy będą niespodziewani uczestnicy Orszaku? Zdradzamy, iż udało nam się potwierdzić w Niepołomicach obecność legendarnego czwartego króla. Jak podają bowiem liczne podania, był i czwarty król, który zobaczył gwiazdę zwiastującą Jezusa i zapragnął złożyć nowo narodzonemu Królowi pokłon. Wiedział, że to ma być Król Miłości. Kogo spotkał po drodze? I dlaczego przybył spóźniony? O tym dowiemy się już 6 stycznia 2016 roku w Niepołomicach.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą świętą w Kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników o godz. 11.30. Później o godz. 12.15 odprawiony na dziedzińcu kościelnym zostanie Anioł Pański, a tuż po nim ok. godz. 12.30 Orszak wyruszy w kierunku Zamku Królewskiego.

Zachęcamy, by dołączyć w tym wolnym od pracy dniu do Orszaku, który zawsze prowadzi nas do betlejemskiej stajenki. Rok temu uczestniczyła w nim rekordowa liczba mieszkańców Niepołomic. Wierzymy że w tym roku pogoda dopisze i padnie kolejny rekord.

858772_1095129120505483_327987252916448874_o

W imieniu organizatorów
Michał Horkawy
Michał Hebda

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!