Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Pięcioosobowa rodzina z Niepołomic podtruła się tlenkiem węgla

Jak wynika z ustaleń policji w pierwszy dzień świąt mężczyzna poinformował pogotowie ratunkowe o tym, że jego 10-letnia córka straciła przytomność a reszta domowniku źle się czuje z powodu zatrucia tlenkiem węgla wydobywającego się prawdopodobnie z piecyka łazienkowego.

Natychmiast wezwano pogotowie oraz inne służby ratownicze.  Cała pięcioosobowa rodzina została zabrana do szpitala. Biegły z zakresu wentylacji, ogrzewania i kominiarstwa przeprowadzi czynności zmierzające do ustalenia przyczyny zdarzenia.

Warto w tym miejscu przypomnieć sobie obowiązujące przepisy dotyczące systematycznej kontroli przewodów dymowych, spalinowych oraz wentylacyjnych. Tlenek węgla jest gazem bez zapachu, nieco lżejszym od powietrza, bardzo łatwo wiąże się z hemoglobiną i powoduje niedotlenienie tkanek. Objawy zatrucia są nieco podobne do objawów grypy ? bóle głowy, mdłości, bóle kostno-mięśniowe. Przy bardzo wysokim stężeniu tlenku węgla w powietrzu śmierć może nastąpić już po jednej, do trzech minut.

W trosce o nasze bezpieczeństwo, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce prosi o poważne potraktowanie poruszanego zagadnienia. Pamiętać należy, że kontrole powinien przeprowadzać kominiarz posiadający stosowne kwalifikacje i uprawnienia do tego typu prac.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!