Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Remonty drogowe w gminie Niepołomice

Rok 2015 za nami. Czas na podsumowanie inwestycji drogowych, które przeprowadzono w gminie Niepołomice w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

W Staniątkach, Podłężu i Zagórzu zakończyły się prace w ramach piątej już schetynówki. Zmodernizowano 6,5 km dróg, wybudowano połączenie z drogi krajowej 94 do przystanku w Zagórzu, powstały też chodniki oraz specjalne trasy dla rowerzystów. Dofinansowanie na modernizację dróg uzyskaliśmy ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 7 milionów złotych. Gmina Niepołomice otrzymała na ten cel 3 mln złotych dofinansowania. W tych trzech miejscowościach przeprowadzono też roboty uzupełniające przy okazji schetynówki – położono blisko 11,5 m kw asfaltu.

Przetarg na asfaltowanie dróg w gminie Niepołomice wygrała firma Eurovia Polska S.A, która wykonała 34 tys. m kw. asfaltu. Nowa nawierzchnia pojawiła się w Niepołomicach na ul. Szkolnej, Kusocińskiego, Spółdzielczej, części ul. Zamkowej, na osiedlu Zagrody oraz w Zagórzu, Staniątkach, Zakrzowcu, Ochmanowie, Woli Batorskiej i Podłężu.

W ramach zadania ?Budowa Infrastruktury dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej? powstało 10 200 m kw. nowego asfaltu (ul. Skarbowa ? 2 820 m kw., ul. Podłęska ? 4 230 m kw. , Droga do rampy kolejowej ? 3 150 m kw.) W ramach tego zadania w 2015 roku zakończyły się też inwestycje rozpoczęte jeszcze w 2014 roku na ul. Wimmera, Mokrej, Diesla i Grabskiej.

Ponadto, przy drodze wojewódzkiej nr 964 wybudowano nowe chodniki. Roboty przeprowadzono w ramach Inicjatyw Samorządowych (IS) z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie. W 50% inwestycję sfinansowała Gmina Niepołomice, w kolejnych 50% ZDW.

Prace przeprowadzono w kilku miejscowościach:
– przebudowa drogi wojewódzkiej nr 964 w zakresie wykonania chodnika wraz z odwodnieniem w Zakrzowie (ok. 186 mb chodnika, 2015 rok),
– przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 964 z drogą powiatową nr 2009K w Zakrzowie, w tym ok. 80 m chodnika; 2015 r.
– przebudowa drogi wojewódzkiej nr 964 polegająca na budowie przejścia dla pieszych w Woli Batorskiej (w tym przebudowa zatoki autobusowej oraz budowa chodnika o dł. ok. 65 m); 2015 r.

– przebudowa drogi wojewódzkiej nr 964 polegająca na budowie chodnika lewostronnego o dł. ok. 1080 m w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Zabierzowskiej. Inwestycja rozpoczęła się w 2015 roku i potrwa do 2016 roku.

Źródło: Gmina Niepołomice

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!