Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Rowerem do Niepołomic

Tuż przed świętami na wale w Woli Zabierzowskiej pojawił się asfalt – wszystko w ramach budowy Wiślanej Trasy Rowerowej. Docelowo ścieżka rowerowa będzie biec przez całą gminę, aż do mostu na Podłężance.

Póki co, nową nawierzchnię położono na długości około 2 km, począwszy od Woli Zabierzowskiej w kierunku niepołomickiego mostu. Ten odcinek aż do mostu na Podłężance ma być ukończony do końca września 2018 roku.

Dalsza część artykułu poniżej...

Najświeższe wiadomości z regionu
prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Wiślana Trasa Rowerowa to ogólnopolskie przedsięwzięcie łączące osiem województw. Będzie przebiegać po najbardziej atrakcyjnych miejscach doliny Wisły i jej dopływach w Małopolsce. Szlak powstanie od źródeł Wisły aż do jej ujścia do morza. W sumie będzie to 1200 km oznakowanej trasy. Inwestorem jest Województwo Małopolskie.

Małopolska realizuje największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych. Już za kilka lat rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych ścieżek, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Planowany termin zakończenia projektu to 2020 r. Jednak już teraz do dyspozycji miłośników dwóch kołek zostało oddanych ok. 200 km tras o najwyższym europejskim standardzie.

Równolegle do WTR powstanie trasa EuroVelo4 (która wejdzie w skład europejskiego szlaku rowerowego łączącego Francję, Belgię, Niemcy, Czechy, Polskę i Ukrainę) oraz EuroVelo 11 (na terenie Niepołomic biegnąca tą samą trasą: od strony Krakowa wałem wiślanym, następnie przez Rynek w Niepołomicach do Puszczy Niepołomickiej). W bliskim sąsiedztwie gminy będą też przebiegać trasy VeloRaba (Puszcza Niepołomicka) i VeloPogórze (z południowo-zachodniej strony gminy). Ponadto wyznaczono lokalną trasę „W cieniu Niepołomickiej Puszczy” (na terenie Niepołomic łączącą Puszczę Niepołomicką z Zespołem Klasztornym w Staniątkach oraz Zamkiem Królewskim w Niepołomicach).

Więcej informacji na temat tras rowerowych w Małopolsce można znaleźć na stronie www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/velomalopolska

Tekst i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Niepołomice

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba głosów 0. Średnia 0,00 na 5 możliwych)

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!