Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Salony Czwartkowe w Niepołomicach

Burmistrz Roman Ptak zainaugurował spotkania Salonu Czwartkowego ? Akademii Dobrych Manier. W czwartkowy wieczór odbyło się spotkanie pierwszego w tym roku Salonu powadzonego przez prof. Teresę Olearczyk.

To nowy projekt, którego pomysłodawczynią jest właśnie prof.Olearczyk ceniąca sobie wartość dobrych manier i idącego za nimi szacunku do drugiego człowieka.

Wspólnie z Urzędem Miasta pani Profesor będzie zapraszać do Salonu wybitne osobistości świata nauki, artystów i polityków.

Na pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję spotkać się z prof. Ryszardem Tadeusiewiczem, byłym rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, znawcą i miłośnikiem języka polskiego. Profesor swoim wykładem przeprowadził nas przez  różne obszary języka.  Słuchaliśmy o obecnych ubogich sposobach komunikacji, o tym jak ważny jest sposób wyrażania się i wracaliśmy z nostalgią do czasów, kiedy listy pisano ręcznie.

Salonowi Czwartkowemu towarzyszył koncert Agnieszki Koziarowskiej piosenkarki i autorki tekstów, która wystąpiła z towarzyszeniem pianisty Ireneusza Boczka.

Salony Czwartkowe zagoszczą na stałe w kalendarzu wydarzeń gminnych. Kolejne spotkanie już w marcu. Darmowe zaproszenia będzie można odebrać od połowy lutego w Referacie Promocji i Kultury Urzędu Miasta.

Źródło: Gmina Niepołomice

Dodaj komentarz