Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Studenci projektują

Studenci architektury z Politechniki Krakowskiej, w ramach zajęć z projektowania budynków usług publicznych, wzięli udział w konkursie architektonicznym, który zakładał zaprojektowanie w Niepołomicach domu spokojnej starości bądź domu juniora.

11 stycznia wiceburmistrz Adam Twardowski wraz z Wojciechem Biernatem z referatu Strategii i Rozwoju oraz Piotrem Szewczykiem, dyrektorem Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pobytu w Staniątkach wyłonili zwycięzcę konkursu.

Grupa około 25 studentów pracowała nad projektami przez cały semestr. Młodzież projektowała pod czujnym okiem profesora Kazimierza Butelskiego i arch. Marty Łukasik. W ramach prac nad projektem zapoznali się z centrum Niepołomic poprzez budowę jego modelu, zapisami miejscowego planu zagospodarowania, zwiedzili też między innym Dom Spokojnej Starości w Staniątkach.

Pracownicy urzędu miasta wyłonili jednego zwycięzcę i wyróżnili prace 5 studentów. Zdobywca pierwszego miejsca wykonał projekt domu juniora, który ? zdaniem oceniających ? najlepiej wkomponował się w niepołomicką przestrzeń, swoim stylem nawiązując do charakterystycznych elementów otoczenia, będąc równocześnie obiektem niebanalnym, przykuwającym uwagę. Budynek usytuowany przodem do centrum miasta, odznacza się przyjazną architekturą, zachęcającą do wejścia.

Prace studentów można zobaczyć w Centrum Bocheńska w Laboratorium Aktywności Społecznej OpenSpace (w przyziemiach budynku).

Źródło: Gmina Niepołomice

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!