Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wypadek w Zabierzowie Bocheńskim. Samochód wypadł z drogi

Wypadek Zabierzów Bocheński

W dniu 16 marca 2024 roku, tuż po godzinie 21:00, na drodze wojewódzkiej 964 w Zabierzowie Bocheńskim doszło do groźnego wypadku, w którym samochód osobowy uderzył w przydrożne bariery drogowe, a następnie wypadł z drogi. Szybka i skuteczna interwencja służb ratunkowych była niezbędna, aby zapewnić pomoc poszkodowanym oraz zabezpieczyć teren zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Wieliczce oraz Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) w Zabierzowie Bocheńskim. Ich działania były kluczowe w procesie ratowania życia poszkodowanych oraz przywracaniu bezpieczeństwa na drodze.

W wyniku wypadku ucierpiały dwie osoby, które otrzymały niezbędną pomoc przedmedyczną jeszcze na miejscu zdarzenia. Następnie zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego, które przybyły na miejsce akcji. Strażacy zabezpieczyli teren, oświetlając go i neutralizując ewentualne płyny eksploatacyjne wyciekające z pojazdu. Dodatkowo usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni, aby umożliwić bezpieczny ruch pojazdów.

Akcja ratunkowa była prowadzona z pełnym zaangażowaniem, jednakże spowodowała pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Pomimo tego, służby niezwłocznie podjęły wszelkie działania mające na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania drogi.

Warto również podkreślić, że na miejscu zdarzenia działała również Policja, która prowadziła czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Groźne wypadki drogowe, takie jak ten w Zabierzowie Bocheńskim, przypominają nam o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych. Wspólna praca służb ratowniczych, medycznych oraz policyjnych jest kluczowa dla zapewnienia szybkiej i skutecznej pomocy osobom poszkodowanym oraz przywrócenia bezpieczeństwa na drodze.

Fot. PSP Wieliczka, sekc. Dominik Dańda

Dodaj komentarz