Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Zabójstwo w Niepołomicach. Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała akt oskarżenia przeciwko Robertowi N. o zabójstwo w lutym 2016 roku w Niepołomicach mężczyzny.

Sprawca zatykał ofierze otwory nosowe i jamę ustną poprzez zakładanie reklamówki na głowę pokrzywdzonego oraz zakrywanie głowy kocem, zaciskanie spodni od dresu na szyi w wyniku czego doszło do zgonu pokrzywdzonego tj. o przestępstwo z art. 148§1 kk.

W dniu 5 lutego 2016 roku w godzinach popołudniowych oskarżony przebywał z kolegami w jednym z lokali z automatami do gry gdzie spożywał alkohol. Po północy udał się do domu swojego wuja. Tam doszło do awantury między mężczyznami a następnie oskarżony dopuścił się opisanego czynu. Po zdarzeniu oskarżony opuścił dom. Następnego dnia spożywał z kolegami alkohol. Tego dnia w godzinach nocnych został zatrzymany przez policję.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i opisał przebieg zdarzenia. Nie wie dlaczego to zrobił był w ?dużych nerwach?. Był on już karany za przestępstwo przeciwko mieniu.

Za ten czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Źródło: Prokuratura w Krakowie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!