Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zaginiony mieszkaniec Niepołomic odnaleziony na polu po wypadku drogowym na A4

We wtorek 18 lipca 2023 roku, wczesnym rankiem, funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie odnaleźli zaginionego 29-letniego mieszkańca gminy Niepołomice po zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w miejscowości Święte województwa małopolskiego. Mężczyzna, kierujący oplem, brał udział w niegroźnym wypadku na autostradzie A4, po którym oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki pilnej reakcji policji udało się go odnaleźć na pobliskim polu, gdzie ukrył się po wypadku.

Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 6 rano, kiedy dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym oplu leżącym na poboczu drogi w okolicach autostrady A4 w Świętem. Policjanci z komisariatu w Radymnie zostali niezwłocznie skierowani na miejsce incydentu. Na miejscu zastali opel z widocznymi uszkodzeniami, jednak wewnątrz pojazdu nie było żadnej osoby.

Policjanci znaleźli w samochodzie dokumenty należące do 29-letniego mieszkańca gminy Niepołomice, który okazał się być osobą zaginioną, a poszukiwaniami mężczyzny zajmowali się wcześniej policjanci z Wieliczki. Wstępne ustalenia wykazały, że kierujący pojazdem jechał autostradą A4 w kierunku Rzeszowa i stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał z jezdni na siatkę zabezpieczającą przed dzikimi zwierzętami. Ostatecznie samochód zatrzymał się na pasie zieleni, oddzielającym autostradę od drogi serwisowej.

KPP Jarosław

Podejrzewając, że 29-latek mógł oddalić się z miejsca zdarzenia, policjanci wraz z wsparciem strażaków rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Dołączył do nich również przewodnik z psem służbowym. W tym samym czasie, placówki zdrowia zostały sprawdzone pod kątem osób z obrażeniami, które mogłyby być związane z wypadkiem.

Mężczyznę odnaleziono w niedużej odległości od miejsca zdarzenia, ukrytego w pszenicy. 29-latek był półprzytomny i miał obrażenia, które wymagały natychmiastowej interwencji medycznej. Policjanci i strażacy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, dbając o jego bezpieczeństwo do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Następnie 29-latek został przewieziony do szpitala, gdzie poddano go dalszym badaniom i opiece lekarskiej.

Teraz policjanci z komisariatu w Radymnie przystąpią do wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego zdarzenia drogowego. Dochodzenie ma na celu ustalenie, co było przyczyną wypadku oraz dlaczego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

KPP Jarosław

Ważne jest, aby podkreślić, że szybka i skuteczna reakcja policji oraz współpraca z innymi służbami zaowocowała odnalezieniem zaginionego mężczyzny i udzieleniem mu niezbędnej pomocy medycznej. Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa oraz strażaków, życie 29-latka zostało uratowane.

Dodaj komentarz