Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zapisz się na XVI bieg w pogoni za żubrem. Ile kilometrów liczą dostępne trasy?

Sportowe starcie już na horyzoncie! Ostatnia niedziela czerwca (30.06) będzie pełna sportowych wrażeń. Bieg w pogoni za żubrem sprosta tym, którzy czują zew rywalizacji i pobiegną, by wygrać jedną z przewidzianych nagród finansowych. Ci, którym zależy głównie na aktywnym wypoczynku na łonie natury również doskonale odnajdą się w czerwcowym wyzwaniu.

Przygotowania do corocznego biegu w Niepołomicach w pełni, a organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników biegania oraz rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy. Aby zapewnić rozrywkę całym rodzinom, przed biegiem głównym odbędą się zawody dla dzieci. Najmłodsi biegacze będą mogli zmierzyć się w rywalizacji, która będzie miała miejsce obok Zamku Królewskiego. Udział w tych biegach jest bezpłatny, a każde dziecko otrzyma medal za uczestnictwo, zaś zwycięzcy swoich kategorii dodatkowo dyplomy. Więcej szczegółów na temat biegu dla dzieci można znaleźć w regulaminie zawodów, dostępnym na stronie: Regulamin Biegu Żubra 2024.

Główne biegi, na dystansach 8 i 15 km, również rozpoczną się i zakończą przy Zamku Królewskim w Niepołomicach. Start zaplanowano na godz. 12.00. Trasa biegu prowadzi ulicami miasta, leśnymi ścieżkami szutrowo-asfaltowymi w Puszczy Niepołomickiej oraz drogą asfaltową wzdłuż puszczy.

W ramach opłaty startowej organizatorzy zapewniają:

  • zabezpieczoną i oznakowaną trasę biegu,
  • numer startowy,
  • elektroniczny pomiar czasu z chipem zwrotnym,
  • medal pamiątkowy po ukończeniu biegu zgodnie z regulaminem,
  • opiekę medyczną podczas trwania zawodów,
  • wodę na trasie biegu i na mecie,
  • możliwość skorzystania z szatni, depozytu odzieży oraz natrysków (hala przy ul. M. Kopernika),
  • pakiet żywnościowy na mecie.

Oprócz klasyfikacji open, przewidziane są kategorie wiekowe. Jak w poprzednich latach, nagrodzeni zostaną także najszybsi mieszkańcy gminy Niepołomice.

Limit uczestników ustalono na 999 osób, więc warto zarezerwować miejsce dla siebie i swoich znajomych już teraz.

Źródło: https://www.niepolomice.eu/

Dodaj komentarz